Bill Gates ve Melinda Gates boşanma kararı aldıklarını açıkladı

Bill Gates ve eşi Melinda Gates, boşanma kararı aldıklarını açıkladılar. Bill Gates'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi bitirmeye karar verdik” denildi. Microsoft'un sahibi Bill Gates ve Melinda Gates, 1994 yılında hayatlarını birleştirmişti. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2021 09:25
Değiştirme Tarihi: 04.05.2021 09:25
Bill Gates ve Melinda Gates boşanma kararı aldıklarını açıkladı

Microsoft'un sahibi Bill Gates ve eşi Melinda Gates evliliklerini noktalama kararı aldıklarını açıkladılar. Konuyla ilgili Bill Gates'in Twitter hesabından bir açıklama yapıldı. 

Açıklamada şunlar söylendi: 

* Son 27 yılda, üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir vakıf kurduk.

* Bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz, ancak hayatımızın bu sonraki aşamasında bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize artık inanmıyoruz.

Geçen yıl, Microsoft’un yönetim kurulundan istifa eden Gates’in, Melinda Gates ile birlikte 2000 yılında kurdukları kar amacı gütmeyen Bill ve Melinda Gates Vakfı’nda vakıf eşbaşkanı olarak çalışmalarına devam edeceği bekleniyor.

Gates çifti, Microsoft’ta tanışmalarının ardından 1994’te yılında evlenmişti. Çiftin Jennifer, Phoebe ve Rory Gates adında 3 çocukları var.

Uzun yıllar, Forbes dergisine göre dünyanın en zengin insanı olan Gates, şu an 122 milyar dolar servetiyle en zengin 4. insan konumunda.