Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bilimsel veriler içeren ilk kişisel gelişim kitabı

Bilimsel veriler içeren ilk kişisel gelişim kitabı

Psikolog Kazım Yurdakul’un 12 yaşındaki kızı Lal ile birlikte yazdığı “Şampiyonu Yetiştirmek” adlı kitapta; anne ve babalara “Mutluluk  varış değil,  yola çıkışın başlangıcıdır” mesajı veriliyor. 

20.07.2016 12:15

Uzman Psikolog  Kazım Yurdakul’ un yeni kitabı Türdav Yayın Grubu’dan piyasaya çıktı ve raflarda yerini aldı…

BİLİMSEL VERİ OLAN İLK KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI
Yazarın “Şampiyonu Yetiştirmek-Lal’den Anne Babalara Öğütler” kitabı Kültür Bakanlığı tarafından satın alındı. Kazım Yurdakul, Türkiye’de ilk kez bilimsel veriler içeren bir kişisel gelişim eseri”  "bu kadar anlaşılır şekilde yazıldı" şeklinde nitelendirilen kitabına ilişkin şu bilgiyi verdi: Kitapta, bilimsel veriler ile anne babalara öğütler, çocuk yetiştirmek, ergen çocuklarla ilgili ip uçları, kısa anlatımlar  ve akılda kalan sözler  ile anlatılmaktadır. Çocuklarımızın potansiyelini yeterince bilmiyoruz. Anne babalara seslenerek,  bu konuda çarpıcı bilgiler sunuyoruz. Kitapta 12 yaşındaki kızım Lal ‘de anne babalara seslenerek, düşüncelerini dile getiriyor.

Kitapta yine mutluluğun ne olduğundan bahsediyoruz. Mutluluğu çocuğumuza sağlıklı anlatmalıyız. Mutluluk  varış değil,  yola çıkışın başlangıcıdır.”Kazım Yurdakul’un  yeni eser ile birlikte şu ana kadar piyasada 7 kitabı bulunmaktadır.

Yazar hakkında

30 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Kazım Yurdakul’un Yüksek lisansı İstanbul Üniversitesi’nden ve Endüstriyel/Örgütsel psikoloji üzerinedir. Lisansı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır.Yurdakul 2012 yılında bazı üniversiteler  ve meslek odaları tarafından “YILIN DÜŞÜNCE ADAMI” ödülüne layık görülmüştür. 20’in üzerinde üniversitede seminerler ve eğitimler veren ve vermekte  olan Yurdakul, ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık hizmeti  de sunmaktadır.2004 yılında Avrupa’nın ilk sertifikalı Koçluk Programlarını 5 yıl boyunca yürüten Yurdakul,  halen aynı programı ve aynı konuda “Yüksek Lisans” derslerini çeşitli üniversiteler bünyesinde gerçekleştirmektedir.Şuana kadar 7 kitabı bulunan Kazım Yurdakul, evli ve 1 kız evlat babasıdır.    

Yorumlar | 0
üye profil