Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bikininizi Nasıl Temizlemelisiniz?

Bikininizi Nasıl Temizlemelisiniz?

Mayo ve bikinileri daha uzun süre kullanmanın yolu temizliğini doğru yapmaktan geçiyor. Maya ve bikinileriniz için temizlik önerileri yazımızda.

07.10.2016 17:22

Yaz aylarında belki de en sık giydiğimiz giysiler olan mayo ve bikinileri özenli ve bakımlı bir şekilde temizlemek, hem canlı görünmelerini sağlar hem de kullanım sürelerini uzatır. Çabuk kuruyan kumaştan yapılan ve vücuda yapışmayan bikini ve mayoların saklama koşulları da temizliği kadar önemli.

BİKİNİ VE MAYO TEMİZLEME ÖNERİLERİ ;
Klorlu veya tuzlu su bikininin düşmanıdır. Bu nedenle havuz veya deniz duşundan sonra bikiniler mutlaka temizlenmelidir. Aksi halde mayolarınızın ömrü kısalır ve giyilmez hale gelir.

Çabuk kuruyan ve leke tutmayan kumaştan üretilen bikiniler bu yönleriyle temizlik konusunda avantajlıdır. Mayo ve bikiniler hassas oldukları için asla çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır. Çamaşır makinesinde yıkanan bikinilerin kumaşları zarar görür.

Bikiniler için uygun yıkama koşulları soğuk suda ve elde yıkamadır. Deniz veya havuzdan döner dönmez bikininizi yıkamalısınız. Yıkanmadan bekleyen bikiniler üzerinde tuz ve klorun sebep olduğu lekeler oluşabilir.

Bikininizi yıkarken deterjan kullanmamalısınız. Soğuk suda nazikçe çitileyerek yıkayacağınız bikininiz en doğru yıkama şeklini oluşturur. Eğer bikininizin tamamen hijyenik olmasını istiyorsanız bir miktar sabun kullanabilirsiniz. Sabunladıktan sonra suya bastırdığınız bikininiz temizlenmiş olur.

Bikiniyi soğuk suda yıkamak kumaşına zarar vermez. Bu nedenle bikini yıkarken finali soğuk suda yapmalısınız. Bikininizi yıkamayı tamamladıktan sonra bikiniyi sıkmak yerine bir yere asarak kurumasını bekleyin.

Bikininizi güneşte kurutmaktan kaçının. Güneş bikininizin renginin solmasına neden olur. Onun yerine bikininizi gölge bir alanda kurutmalısınız. Ayrıca bikininizi mandalla asmak yerine bir yere yayarak kurutun. Böylece bikini kumaşınız üzerinde mandalın yaratacağı iz ve tahribatı önlemiş olursunuz.

Bikinilerinizi uzun süre kullanmanın bir yöntemi ise bikininizi her gün giymemektir. Her gün giyilen bikini daha kısa sürede eskir. Bikininizi ne kadar az kullanırsanız eskime ihtimalini de o oranda azaltmış olursunuz.

Bikinileri uzun süre kullanmadığınız durumlarda lastik veya delikli bir poşette muhafaza edebilirsiniz. Böylece bikini lastiklerinin yıpranmasını da önlemiş olursunuz.

Güneş yağı veya diğer kozmetik ürünleri bikininizden uzak tutmalısınız. Bu tür kimyasal içerikli ürünler bikini kumaşına ve lastiklerine zarar verir.

Yorumlar | 0
üye profil