Berker Başmanav kimdir? MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Berker Başmanav kaç yaşında, nereli? Turu geçebild

Berker Başmanav, MasterChef Türkiye'de 21 Temmuz tarihli 5. bölümde  ekrana geldi. Yoğun bir başvuru alan MasterChef 2020'de birçok kişiyi geçen Berker Başmanav, mutfaktaki hünerlerini sergiledi ve şefleri etkilemeye çalıştı. Yarışmada dikkatleri çeken Berker Başmanav'ın hayat hikayesi de MasterChef izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Berker Başmanav kimdir, kaç yaşında, nereli? İlk turu geçebildi mi?

Yayınlanma Tarihi: 21.07.2020 23:47
Değiştirme Tarihi: 22.07.2020 00:58
Berker Başmanav kimdir? MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Berker Başmanav kaç yaşında, nereli? Turu geçebild

Ekranların en çok izlenen yemek yarışması MasterChef Türkiye, yeni sezonu ile seyirciyi TV8 ekranına kilitlemeyi başardı. Dünyanın farklı ülkelerinde ve ülkemizin dört bir yanındaki şehirlerden yarışmacılar, 25 dakikalık sürede şeflere kendilerini ispatlamaya çalışıyor. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'dan oluşan jüri karşısına çıkan yarışmacılardan biri de Berker Başmanav. Peki, MasterChef 2020 ilk turunda Berker Başmanav, şeflerden onay alıp ikinci tura geçebildi mi? Berker Başmanav kimdir?

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACISI BERKER BAŞMANAV KİMDİR?

Berker Başmanav, 24 yaşında. Aşçı. Aslen Sakarya Hendekli olan Berker, yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Üç yıl amatör, beş yıl da profesyonel aşçılık yapmış. Evde ise butik pasta yapıyormuş. Normal süre dolduktan sonra Mehmet şef, tezgahta yemek tabağı dışında bir şey kalmayacak diyerek otuz saniye süre verdi. Mutfak hızını ölçüyorum dediği bu sınavı Berker başarı ile geçti.

Babasını kaybettikten sonra annesi işe gittiği için evde yalnız kalması nedeniyle çok küçük yaşlarda mutfağa girdiğini, ailesinin de bu konuda ona çok destek olduklarını söyledi.

BERKER BAŞMANAV TURU GEÇEBİLDİ Mİ?

Berker Başmanav, turna yemişi sosu eşliğinde enginarlı keşkek ve kuzu pirzola yaptı. Sunum sonrasında MasterChef Türkiye ilk turunda üç şefin evet oyunu almayı başardı.