Berk İlter kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Berk İlter kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Berk İlter, MasterChef 2020 final turuna kalan 28 yarışmacıdan birisi. MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan 28 yarışmacı arasından 16 ana kadro yarışmacıları seçilecek. İlk gruptan sekiz yarışmacı, geçen hafta seçilmişti. Bu hafta ise Berk İlter’nin olduğu gruptan yer alan 14 kişi MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilecek sekiz yarışmacı içine girmeye çalışacak. Final turunun dikkat çeken yarışmacılarından Berk İlter final turunu geçebilecek mi merak ediliyor. Peki, MasterChef Berk İlter kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 18:18
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 18:18
Berk İlter kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Berk İlter kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de final turuna kalan yarışmacılar arasında Berk İlter da yer alıyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmada yoğun talep üzerine eleme turları, önceki sezonlara göre daha uzun sürdü. Geçen hafta başlayan final turunda MasterChef 2020'nin ana kadro yarışmacısı olacak ilk sekiz isim belli oldu. Bu hafta, Berk İlter’nin olduğu ikinci grupta yer alan 14 kişi, son sekiz yarışmacı arasına girmek için mücadele edecek. Bu mücadeleyi verecek yarışmacılardan biri olan Berk İlter'nin hayat hikayesi merak ediliyor, araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Berk İlter kimdir?

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSU NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye'de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörderli iki gruba ayrıldı. İlk gruptan sekiz kişi, geçen hafta her gün yapılan elemeler sonucunda MasterChef 2020 ana kadrosuna seçildi. Bu hafta, Berk İlter’nin dahil olduğu ikinci grupta yer alan yarışmacılar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı yarışmacı, ikinci oyunda verilen bir ana malzeme ile yaratıcı bir yemek yapacak. Bu oyunu kazanan isim, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı olacak. Bu şekilde her gün bir isim seçilecek.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

MasterChef Türkiye 2020’de günün son grubunda Berk İlter, Ermancan Gözüm ve Baran Bodur yer alıyordu. MasterChef 2020 son bölümde şefler, bu yarışmacılardan dana pikata, enginar püresi ve kapari sos istediler. Yarışmacılar, 30 dakikalık süre içinde bu yemeği yapmak için uğraş verdi. Süre sonunda en zayıf tabağı hazırlayan Ermancan Gözüm olurken üçlü düelloyu kazanan Berk İlter oldu.

BERK İLTER KİMDİR?

Berk İlter, 20 yaşında. Aşçı. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. 13 yaşından beri mutfaklarda olan ve yurt dışında eğitim alan Berk İlter, aslen Tokatlı. Berk İlter, MasterChef Türkiye’nin ilk turunda General Tso Chicken yemeği ile jüri karşısına çıktı. Başarılı bir tabak çıkaran Berk İlter, üç evet oyu alarak üst tura çıkmayı başarmıştı.