Beren Saat’ten dikkat çeken Selçuk Yöntem itirafı: 9-10 yaşlarındaydım...

Yayınlanma Tarihi: 12.12.2019 11:01 | Değiştirme Tarihi: 12.12.2019 11:01

Kenan Doğulu ile Los Angeles tatilinden önceki gün dönen Beren Saat, Netflix'in merakla beklenen Türk yapımı dizisi Atiye ile izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. Bir dergiye içini döken Beren Saat, dikkat çeken ifadeler kullandı. 

Dergiye hakkında merak edilenleri anlatan Saat, oyuncu olmaya “Aşk-ı Memnu”daki partneri Selçuk Yöntem’i izledikten sonra karar verdiğini açıkladı: “9-10 yaşlarındayım. Selçuk Yöntem’in ‘Ben Feuerbach’ oyununu izlemiştim. Finaldeki demir konstrüksiyon merdivenleri, yanıp sönen ışıkları ve Selçuk’un oraya çıkışını hatırlıyorum...‘Ben de burada olmak istiyorum’ hissi çok baskındı.”

Haber ile ilgili metin girin!.

Sinemanın toplumsal konulara çok eğilmediğini iddia eden oyuncu, “Çok karanlık, çok öfkeli zamanlardan geçtik ve şimdi bunların sanatsal dışavurumlarını görüyoruz; müzikte, kitapta ve tiyatroda. Ne yazık ki sinemada çok fazla yaşayamıyoruz. Çünkü sinemamız komedi tekelinde” diye konuştu.

Beren Saat “Modern bir reji olsun istiyorum. Birkaç proje üzerine konuştuk ama bir yerde tıkanıklık oluyor. İlk kez sahneye çıktığım oyun modern, dünyalı ve zeki olsun isterim” dedi.