Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin Kimdir?

Magazin gündemine bomba gibi düşen ayrılık haberinin ardından, hafızaları tazelemek adına Belçim Bilgin hakkında bilgiler bu başlıkta yer alıyor. Belçim Bilgin kimdir?

06.10.2016 10:18

Yılmaz Erdoğan ile boşanmasının ardından yüzünü sıkça gördüğünüz bir isim olan Belçim Bilgin, sinema ve televizyon oyuncusudur. 2005 yılından beri ekranlarda gördüğümüz Bilgin, oyunculuk kariyerine hâlâ devam ediyor.

TÜRKİYE ONU 'HATIRLA SEVGİLİ' DE TANIDI

2002'de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Hatırla Sevgili adlı dizideki Defne karakterini canlandırarak hafızalarda yer etti.

PARİS'TEN DÖNDÜ, ERDOĞAN İLE EVLENDİ

Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim daha sonra Paris'e yerleşmişti. Burada 2 sene kalan Belçim, Dol adlı film'de de rol aldı. 2006 yılında Türkiye'ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan'la evlendi. Belçim Bilgin, eşi Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.

Yorumlar | 0
üye profil