Mama Latte Bonnet kurucusu Ahsen Erçetin’den bebek elbiselerine dair tüyolar

Mama Latte Bonnet markası ile kız bebeklere tasarım elbiseler hazırlayan tasarımcı Ahsen Erçetin, tasarımlarında geleneksel çizgiler kullanıyor. Mama Latte Bonnet kurucusu Ahsen Erçetin “Bugüne kadar birçok ülkede elbiselerimizin satış ve tanıtımını yaptık. Özellikle Orta Doğu ülkelerinden yoğun talepler alıyoruz. 2021 sezonu için hazırlıklarımız devam ediyor. Geleneksel çizgilerle, modern tasarım anlayışını birleştirdiğimiz kız bebek elbiselerinin, birçok ülkeye satışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2020 19:22
Değiştirme Tarihi: 03.09.2020 10:38
Mama Latte Bonnet kurucusu Ahsen Erçetin’den bebek elbiselerine dair tüyolar

2013 yılından bu yana faaliyet gösteren ve kaliteli tasarım anlayışından ödün vermediklerini belirten Ahsen Erçetin “Tasarımlarımızda önceliğimiz her zaman kalite ve müşterilerimizin güvenini kazanmak oldu. Prensiplerimizden ödün vermememiz sayesinde markamızı Türkiye’nin global pazarda en hızlı büyüyen markalarından biri haline getirdik. Markamıza özellikle Ortadoğu ülkelerinden yoğun talep var. Bir Türk markası olarak bu taleplerden oldukça memnunuz. Tasarımlarımızla Türk stili bebek elbisesi algısını değiştirdik. Bebek elbisesi tasarımlarımızda 1900’lü yılların tarzını modern dokunuşlarla birleştiriyoruz. Elbiselerimizi organik malzemeler ve boyalar kullanılarak üretiyoruz. Bebeklerin sağlığı için gerekli hijyen kurallarına hassasiyetle uyuyoruz” açıklamalarında bulundu.

Bebek Elbisesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahsen Erçetin; bebek elbisesi seçiminde ve tasarımlarında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında da bilgi verdi. Erçetin “Bebek elbiselerinde öncelikle kullanılan kumaş ve iplikler çok önemlidir. Kumaşlar yüzde yüz pamuk, iplikler ise organik olmadır. Bebeklerin cildi hassastır ve bağışıklıkları tam gelişmemiştir. Bu nedenle dış etkenlere karşı daha duyarlıdırlar. Bebek kıyafetleri seçerken bu konu dikkate alınmalıdır.  Ayrıca bebek kıyafetlerinde kullanılan aksesuarlara dikkat edilmesi gerekir. Bebeği rahatsız edecek ya da yutabileceği aksesuarlar tercih edilmemelidir. Bebeklerin giyeceği kıyafetlerin pratik giyilebilir olması, dikişlerinin sert olmaması, nakış yerlerinin yumuşak olması, yakalarının bebeğin rahat edeceği şekilde olması önemlidir. Tasarımlarımızı yaparken bu noktalara özen gösteriyoruz. Bebeklerin üzerinde rahatlıkla taşıyabileceği elbiseler üretiyoruz.” sözleriyle anlattı. Bebek giysilerinin yıkanması ile ilgili de bilgiler veren Ahsen Erçetin “Bebek elbiselerini yıkarken, bebekler için özel üretilmiş deterjanlar ya da sabun tozları tercih edilmedir. Bu deterjanların kokusuz, renksiz ve hipoalerjenik olması önemlidir. Bebek giysilerini yıkamadan önce etiketindeki yıkama talimatları da mutlaka gözden geçirilmedir” dedi.

Etiketler: ahse erçetin