Başak Sayan oyunculuğu bıraktı! Başak Sayan kimdir?

Başak Sayan oyunculuğu bıraktı. Kararını sosyal medya hesabından duyuran Başak Sayan, “Beni asıl mutlu eden şeyin, bu dünyada asıl bulunma nedenimin sadece yazmak olduğunu biliyorum artık” notuyla uzun bir metin paylaştı. 

Yayınlanma Tarihi: 15.02.2019 12:49
Değiştirme Tarihi: 15.02.2019 12:49
Başak Sayan oyunculuğu bıraktı! Başak Sayan kimdir?

Yaprak Dökümü dizisindeki karakteriyle tanınan Başak Sayan, Instagram hesabından yaptığı açıklamayla oyunculuk kariyerini sonlandırdığını belirtti. Dördüncü romanı 'Nigâhdar'ı geçtiğimiz günlerde yayımlayan Başak Sayan, yazarlık ile yoluna devam edecek. 

Başak Sayan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde

"Her insan bir nedenle gelir bu dünyaya. Ömrü boyunca bu nedeni arar durur ama aslında o neden o daha küçükken belli etmiştir kendini aslında. Çünkü geliş nedeni ona bahşedilen yetenekte gizlidir. Ancak insan içindeki sesi dinlemeyi çok geç öğrendiği için, onu dinlemek yerine içinde bulunduğu çevrenin en çok hoşuna gidecek şeyi arzulamaya başlar zamanla. Çünkü onların gözüne güzel gelecek bir kimlik, bir 'ben' yaratmak ister. 

"BUNU ARTIK İSTEMEDİĞİMİ SÖYLEYEBİLİRİM RAHATLIKLA"

En büyük arzusu haline gelir 'olmak istediği kişi'. Bu dünyaya olmak için geldiği kişi ile olmak istediği kişi farklıdır çoğu zaman. Ve gerçeği zamanla anlar. Yaptığı hiçbir şey onu mutlu etmemeye başladığında, hiçbir şey başarma hissi vermediğinde içine döner ve sorar 'Ben neden buradayım?' diye. Uzun bir süre en büyük hayalim olduğuna inandığım oyunculuğu ömrümün sonuna kadar yapmayı düşünürken, bugün artık bunu istemediğimi söyleyebilirim rahatlıkla. Bana 'ne zaman sizi ekranlarda göreceğiz?' diye soran sevgili takipçilerime şunu söylemek istiyorum; beni artık ekranlarda oyuncu kimliğimle görmeyeceksiniz. 

"DÜNYADA ASIL BULUNMA NEDENİMİN YAZMAK OLDUĞUNU BİLİYORUM"

Uzun bir süredir hiçbir projeyi kabul etmiyorum. Etmeyi de düşünmüyorum. Çünkü hayat beni bir yol ayrımı noktasına getirdi ve ben beni asıl mutlu eden şeyin, bu dünyada asıl bulunma nedenimin sadece yazmak olduğunu biliyorum artık. Tıpkı küçük bir kızken bildiğim gibi. Hayatta hiçbir şey tesadüfen olmaz. Her şey bizi bulunduğumuz ana getirmek için şekillenmiştir. Belki ben önce olmak istediğim kişi olmayı başarıp, ardından olmam gereken kişi olmaya doğru bir yolculuğa çıkmayı seçmişimdir başka bir boyutta, kim bilir. Kalbinizdeki en gizli arzularınızın gerçekleşmesini değil, bu dünyada bulunma nedeninizin bir an önce gerçekleşmesini dilerim sizin için bu yüzden. Ve son söz; hepinizi öyle çok seviyorum ki. Yüz yüze tanışmıyor olsak bile kalplerimiz arasında bir bağ var, biliyorum. Siz de biliyorsunuz. İşte o sevgi ve destek her şeyi başarmak için yeter. Kucak dolusu sevgilerimle.”

BAŞAK SAYAN KİMDİR?

17 Haziran günü 1977 yılında dünyaya gelen Başak Sayan, asker olan Sözer Sayan ve Almanca öğretmeni olan Latife Sayan'ın ilk çocuğudur. 3 kardeşi olan Başak Sayan, Ankara'da dünyaya gelmiştir.

İlkokul ve ortaokul yıllarında basketbolla ilgilenen Başak Sayan, küçük yaştan itibaren oyuncu ve yazar olmanın hayalini de kurdu. Okul yıllarında basketbolun yanısıra tiyatro kollarında da çalışan Başak Sayan, bu sırada öyküler de yazmıştır.

OYNADIĞI YAPIMLAR

Milat - 2015 ( oyuncu ve senarist )Altındağlı - 2013Harem - 2012Araf Zamanı - 2011Nekrüt - 2008Geniş Zamanlar - 2007O Kadın - 2007Gizli Patron - 2006Hacı - 2006Yaprak Dökümü - 2006Şifre - 2005Naciye'yi Kim Sevmez - 2005Bir Dilim Aşk - 2004Gece Yürüyüşü - 2004Gurbet Kadını - 2003Canım Kocacığım - 2002Hırsız - 2001Derman Bey - 2001Nilgün - 1999Fırat - 1997Çılgın Bediş - 1996