Barış Üregül'den vasiyet açıklaması

Barış Üregül'den vasiyet açıklaması

Tarık Akan'ın oğlu Barış Üregül, ünlü oyuncunun vefatının ardından vasiyet açıklaması yaptı.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk sinemasının usta aktörü Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül, babasının 14 aydır kanser tedavisini gördüğünü söyledi. Üregül, “Babam her zaman film çekmek istiyordu. Hastayken bile onun düşünceleri içerisindeydi” dedi. Akan'ın vasiyeti ile ilgili soruya Üregül, "Biz vasiyet konuşmadık, böyle bir şeye dilimizde varmadı. Hiçbir zaman da konuşmadık” şeklinde konuştu.

Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede dün sabaha karşı hayata gözlerini yuman usta aktör Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül kardeşleri ile birlikte, babasının hayat arkadaşı Acun Günay ile birlikte yaşadığı eve geldi.

Tarık Akan’ın Bakırköy’de bulunan evi önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Barış Üregül, Akan için 18 Eylül Pazar günü saat 14.00’te Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda cenaze töreni yapılacağını belirtti. Üregül, babası Akan’ın törenden sonra Teşvikiye Camii’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’na defnedileceğini ifade etti.

'Acı çekmeden veda etti'
Metanetli olduğu gözlenen Barış Üregül, Tarık Akan’ın tedavi sürecine ilişkin bilgileri basın mensupları ile paylaştı. Üregül, Akan’ın dün sabaha karşı saat 01.00’de kanserden dolayı kaybettiklerini söyleyerek, “Son iki günü yoğun bakımdaydı. Acı çekmedi onu biliyoruz. Son zamanlarında acı çekmeden veda etti. Ben, Özgür ve Özlem, 30 senelik hayat arkadaşı Acun Günay yanındaydık her zaman. Son iki haftasında hastanedeydi. Elimizden gelen her şey yapıldı. Türkiye’nin en iyi doktorları ilgilendi. Bütün doktorlarına teşekkür ediyorum, çok iyi baktılar, her şeyi denediler. Ama maalesef kaybettik” dedi.

Üregül'den amcası Turgut Üregül'e tepki
Bir basın mensubunun, Tarık Akan’ın kardeşinin hastane önünde yaptığı açıklamayı hatırlatması üzerine, “O açıklamasını dikkate almayın lütfen. Ben, kardeşlerim ve Acun Günay babamla ilgili bütün işler için her zaman biz yanındaydık. Biz idare ettik. Tek ailesi de biziz. Babamın başka bir ailesi de yoktur” ifadelerini kullandı.

“Babam sanatçı hassaslığında bir insandı” diyen Üregül, “Biz hastalığı gizli tuttuk babam istediği için. 14 aydır çektiğimiz bir sıkıntıydı bu kanser illeti. Ortaya çıktıktan sonra daha çok üzülme yaşadı, o günden sonra kötüleşti. Ondan sonra da devamlı kötüye gitti. 14 ay önce akciğerde olan bir tümörle alakalı operasyon geçirdi. Tümör alındı, ameliyat başarılı geçti ama ne yazık ki tümör büyüme yapmış yine akciğerde. Radyoterapi, kemoterapi her şey görüldü. Akciğeri geçtikten sonra hemen karaciğerde gözüktü. Karaciğerde kemoterapi işe yaramadı. Büyümesi durdurulamadı. Son zamanında da karaciğer yetmezliğinden oluşan böbrek fonksiyonlarının bitmesinden ötürü hayata gözlerini yumdu” dedi.

Görüntülenme : 12643 Güncelleme Tarihi: 17/09/2016 15:37:11
Yayınlanma Tarihi: 17/09/2016 11:54:44

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin