İçinden Barış geçen sergi

Barış Manço’nun 80 şarkı sözü, ressam, illüstratör, grafitici gibi farklı alanlarından 80 sanatçı tarafından yorumlandı.

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2015 10:10
Değiştirme Tarihi: 30.09.2015 10:11
İçinden Barış geçen sergi

Barış Manço’nun 80 şarkı sözü, ressam, illüstratör, grafitici gibi farklı alanlarından 80 sanatçı tarafından yorumlandı.

 

“Sözler: Barış Manço” adlı kitapta toplanan eserler, aynı zamanda Beyoğlu’ndaki Eski Postane binasında sergilenmeye başlandı. Serginin açılışına Lale Manço Ahıskalı ile Doğukan ve Batıkan Manço da katıldı.

 

Fotoğraf, resim, heykel gibi farklı alanlardan sanatçıların Barış Manço'nun şarkılarından ilhamla oluşturdukları eserler, İstanbul'da bir sergiyle beğeniye sunuldu.

 

1999'da aramızdan ayrılan Barış Manço'nun şarkı sözleri, sanatçılara ilham verdi. Manço'nun sözlerinden hayat bulan eserlerden oluşan "Sözler Barış Manço" sergisi önceki gün açıldı. Sanatçının beste ve sözlerini temsil eden Muzikotek, 1.5 yıldır üstünde çalıştığı projeyi bir kitap ve kitapta bulunan eserlerden oluşan sergi ile müzikseverin beğenisine sundu. Bu kapsamda Manço'nun 80 şarkı sözü, 80 görsel sanatçı ile birleştirildi. "Sözler: Barış Manço" isimli sergi önceki akşam İstiklal Caddesi'nde, Eski Postane binasında açıldı. 

80 şarkıya 80 eser 


Leyla Manço, Doğukan ve Batıkan Manço'nun katılımıyla açılan sergide ressam, illüstratör, kaligraf, fotoğraf sanatçısı, heykeltıraş ve tasarımcılar, Manço'nun 80 sözünü sanatına yansıttı. 29 Ekim'e kadar devam edecek sergideki eserler Müzikotek aracılığıyla satışa da sunulurken, sergi ile birlikte hazırlanan kitap ise tüm kitapçılarda alıcılarını bekliyor. Sergiyi gezen Lale Manço "Yeni nesillere Barış Manço'nun şarkılarını yeni nesil sanatçıların yorumuyla aktarmak bir başka güzel" diyerek tüm Barış severleri sergiye davet etti.