Banyolar için şık ve orijinal dekorasyon fikirleri

Banyolar için şık ve orijinal dekorasyon fikirleri

Bu yazımızda banyoları için farklı dekorasyon fikirleri arayan okurlarımız için birbirinden orijinal ve yenilikçi banyo dizaynları örneklerini derledik.

Tıpkı yatak odaları gibi, banyolar da evlerimizin en mahrem ve özel yaşam alanlarından biridir. Bu yüzden de banyoların kişisel özelliklerimize, yaşam alışkanlıklarımıza, konfor anlayışımıza ve estetik zevklerimize hitap edecek karakteristik dekorasyonlara sahip olması şart. Ancak banyo dizaynları söz konusu olduğunda nedense aklımıza hep standart modeller ve sıradan tasarımlar geliyor. Oysa ki yenilikçi ve şık dokunuşlarla banyolara son derece sıra dışı ve kişisel görünümler kazandırmak mümkün.

Banyo dekorasyonu oluşturmak diğer odalara nazaran daha zorlu görünebilir; ancak kişisel ihtiyaçlarınızı belirleyip tarz ve zevklerinizi de hesaba katarsanız aslında oldukça kolay. Üstelik yeni nesil banyo dekorasyonlarındaki son trendlerden de ilham alarak ve bazı dekorasyon fikirlerini kopyalayarak kendiniz için en uygun ve en özel banyoyu meydana getirebilirsiniz. Bu yazımızda da banyoları için farklı dekorasyon fikirleri arayan okurlarımız için birbirinden orijinal ve yenilikçi banyo dizaynları örneklerini derledik.

MOZAİK CAZİBESİ
Yeni nesil mozaik fayanslar çoğunlukla mutfaklarda kullanılsa da aslında banyolar için harikalar yaratan dekorasyon unsurlarından biri olarak son trendlerde öne çıkıyor. Renkli ve hareketli bir atmosfer yaratırken aynı zamanda klasik ışıltılar yakalamak isteyenler için mozaik fayanslar mükemmel bir tercih olacaktır.

 

ENDÜSTRİYEL MODERN
Kaynak: Marcella Loeb

Son yılların çağdaş tasarımları arasında en çok ilgi çeken ve yenilikçi modeller endüstriyel dizaynlardan oluşuyor. Bu örnekte ise denizaltı kamarasının banyosunu andıran tematik ve endüstriyel bir tarzla ilgi çekici ve ezber bozan bir banyo tasarımı ile karşı karşıyayız. Harika görünüyor değil mi?

 

KIVRIMLI TASARIMLAR
Kaynak: Designer de Interiores e Paisagista Iara Kilaris

Köşeli olmasına alıştığımız eşya ve yüzeylerin kıvrımlı ve köşesiz modelleri her zaman şaşırtıcı ve göz alıcı bir etki yaratmayı başarıyor. Yuvarlak yatakların büyüsü nasıl ki daima seçkin ve sıra dışı bir etki yaratıyorsa, banyolarda da alışık olmadığımız alanlarda kıvrımlı tasarımlar etkileyici bir görünüm yaratıyor.

 

MİNİMALİST VE ŞEHİRLİ
Kaynak: Studiodwg Arquitetura e Interiores Ltda

Şehir merkezinde ve yoğun iş telaşı içinde yaşayanlar evlerinde çok daha yalın ve huzurlu dekorasyonlar tercih etmeye meyilli oluyorlar çünkü tüm günün stresini atabileceğimiz ferah bir ortam ortaya çıkarmak, bir evi yuva yapmak için en etkili yöntem. Minimal stillerin son yıllarda daha da öne çıkmasının sebebi de bu. Cam yüzeyli duşakabin, beyaz ve grinin yalın ve huzurlu dokusu ve çerçevesiz geniş ayna ile bu minimalist tarzlı banyo da şık bir şehir evi için en ideal modellerden biri.

 

DOĞAL ESİNTİLER
Kaynak: Gabriela Pereira

Doğadan uzakta yaşıyorsanız doğayı evinize getirin! Naturel taşların, ahşap dokuların ve yeşil bitkilerin iç içe geçtiği modern ve doğal tasarımlar banyolarda harika yaratmayı başarıyor. Üstelik doğal dokunuşlu tasarımlar yaratmak hem daha ekonomik, hem de yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz dizaynlar olarak öne çıkıyorlar.

 

KARİZMATİK SİYAH ETKİSİ
Kaynak: Vipp

Siyah renk genellikle yoğun kullanıldığında içinde bulunduğu odayı daha küçük göstereceği ve boğacağı endişesiyle kaçınılan ve çoğunlukla cesaret edilemeyen bir renktir. Ama yaygın olarak düşünülenin aksine, siyah renk doğru kullanıldığında odayı küçültmez, aksine daha da derinleştirir. Üstelik karizmatik etkisiyle de benzersiz ve modern bir doku yaratır.

 

FAYANS ÇIKARTMALARI
Kaynak: Bathrooms.com

Hem geçici, hem ekonomik, hem kolay! Son yıllarda giderek yaygınlaşan ve kolaylıkla bulunabilen fayans çıkartmaları sayesinde banyo duvarlarınızı farklı desen ve renklerle süsleyebilirsiniz.

 

TEKNOLOJİK DUŞ MODELLERİ  
Kaynak: QS Supplies

Her geçen gün gelişen duş teknolojileri hem konfor hem de estetik açısından yepyeni ve fütüristik banyo dekorasyonları meydana getiriyor. Özellikle akıllı duş teknolojileri ile konfor ve kullanım alışkanlıklarını baştan aşağı değiştiren bu tarz modeller estetik açıdan da ezber bozan ve yenilikçi bir görünüm ortaya çıkarıyor.

 

VİNTAGE KÜVETLER
Kaynak: Hart Design and Construction 

Modern dekorasyonlarda eski tip küvetlerin yerini duşakabinler almıştı; ancak son yıllarda küvet konforu çok daha şık ve göz alıcı bir şekilde geri döndü! Vintage tarzı bağımsız ya da ayaklı küvetler banyoların baş rolü olacak kadar etkili ve çarpıcı bir tasarım ve konfor unsuru.

 

homify.com.tr Tarafından hazırlanmıştır.
 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 06/10/2016 11:39:58

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin