Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bambaşka üç kadının özgürleşme hikayesi: Yutmak

Bambaşka üç kadının özgürleşme hikayesi: Yutmak

Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar’ın yer aldığı 'Craft Tiyatro’nun yeni oyunu ‘YUTMAK’ Şubat ayında tiyatro severlerle buluşuyor.

30.01.2017 10:06

Özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesini anlatan 'Craft Tiyatro’nun yeni “kadın” oyunu “Yutmak” çok ses getirecek. Stef Smith’in yazdığı Çağ Çalışkur’un çevirdiği ve İbrahim Çiçek’in yönettiği  Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar’ın yer aldığı “Yutmak” şubat ayında Craft Kadıköy sahnesinde tiyatro severlerle buluşacak. Oyun hakkında; “Ben genellikle dünyadaki en tuhaf insan olduğumu sanırdım, ama sonra dünyada o kadar çok insan var ki, kendini benim kadar tuhaf hisseden ve benimle aynı biçimde arızalı başka biri olabilir diye düşündüm. Onu hayal ettim ve onun da beni hayal ettiğini düşündüm. Sen eğer ordaysan bunu okuduğunu umut ediyorum ve bilmelisin, işte ben de buradayım ve en az senin kadar tuhafım”diyen üç kadının hikayesi… Tuhaflık derken?Nedir ki tuhaf olan?Kim, kime ve neye göre tuhaftır? Uzun süren ilişkisini kaybeden, terk edilmiş, hayatını daha önce hiç sorgulamadığı alışkanlıkları olmaksızın devam ettirmek zorunda kalan Rebecca.Dünyanın çok kötü bir yer olduğuna inanan, yüksek obsesyonlu, ölüm orucuna yatmış, kendini evine hapsedip iyileşmeyi bekleyen Anna.

Yanlış bedende doğduğunu düşünen, heyecanlı, kırılgan, umutlu ve çok yalnız Sam.Üçünün yolları kesişir ve özgürleşmek için bilerek ya da bilmeyerek birbirlerine destek olurlar.Size tuhaf mı geldi?

Yorumlar | 0
üye profil