Balık burcunda Yeniay'ın etkileri; Şifalanma zamanı

Balık burcunda Yeniay'ın etkileri; Şifalanma zamanı
Yayınlanma Tarihi: 17.03.2018 09:57 | Değiştirme Tarihi: 17.03.2018 10:06

17 Mart cumartesi günü 27 derece Balık Burcunda Yeniay diye tanımladığımız güneş ve ay kavuşumu gerçekleşiyor.

Bahar aylarına giriş yaparken, 17 Mart cumartesi günü 27 derece Balık Burcunda Yeniay diye tanımladığımız güneş ve ay kavuşumu gerçekleşiyor. Güneş ve Ay’ın Balık Burcundaki kavuşumuna, Merkür ve Venüs’ün Koç burcundaki seyri eşlik ediyor. Gökyüzü adeta su ve ateş elementiyle harmanlanıyor. Yeniay enerjisi içerisinde değişim ve dönüşüm barındırır. Özellikle su ve ateş temalarının vurgulandığı göksel konumlarda hayatımızdaki bazı olguların form değiştirerek yenilendiğine şahit oluruz.

Hepimizin hayatında yaraları vardır. Derinden etkilendiği, bir türlü saramadığı, ne yaparsa yapsın altından kalkamadığı yaraları.. Chiron Astroloji’de yaralandığımız alanı temsil eder. Acıyı deneyimlediğimizde olgunlaşırız. Chiron, deneyimlerimizi başka insanların şifalanmasına dair bir enerjiye dönüştürdüğümüzde kendimizin de aynı anda iyileştiğinin göstergesidir. Yeniay’a olan kavuşumu ise, bize yaralarımızı sarma fırsatı vereceğini fısıldıyor. Bu süreç gizlediğimiz ve görmezden geldiğimiz yaraları su yüzüne çıkaracak ve hepimizi bir şifalanma sürecine davet edecektir. Neptün etkisi, yeniay dönemindeki rüyalarımızın haberci bir nitelik taşıyacağını gösteriyor. 

Mars yüceldiği Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Enerjimizi disiplinli bir şekilde kullanabileceğimiz, azimli, kararlı, zorluklar karşısından yılmadan hareket edebileceğimiz bir dönem içerisindeyiz. Bu süreç bağımlılıklarımızdan kurtulmak için destekleyicidir. Hedefine kitlenmiş bir ok gibi kararlı bir şekilde hareket edebiliriz. Sigara vb. alışkanlıklarınızı bırakmanız bu etki altında daha kolay olacaktır. Mars sert bir açıyla göksel konuma dahil olduğundan;  çatışmalar, kazalar, beklenmeyen anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Hiç beklemediğiniz insanların ani çıkışlarına şahit olabilirsiniz. Gerek özel hayatımızda, gerekse iş hayatımızda kopuşlara sebebiyet vermemek açısından kontrolü elden bırakmamaya dikkat etmeliyiz. 

ASTROLOJİKA