Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aziz Türk milleti aslanlar gibi devletine sahip çıktı

Aziz Türk milleti aslanlar gibi devletine sahip çıktı

Tasavvuf Müziği sanatçısı Ahmet Özhan, FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstererek, Türk milletinin canını hiçe sayarak, aslanlar gibi demokrasisine, devletine, parlamentosuna sahip çıktığını söyledi. Halk müziği sanatçısı İsmail Türüt ise görüşünün net olduğunu dile getirerek, Vatana, millete yapılan saldırıyı kesinlikle kabul etmeyiz dedi.

21.07.2016 17:43

Tasavvuf Müziği sanatçısı Ahmet Özhan, FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstererek, Türk milletinin canını hiçe sayarak, aslanlar gibi demokrasisine, devletine, parlamentosuna sahip çıktığını söyledi. Halk müziği sanatçısı İsmail Türüt ise görüşünün net olduğunu dile getirerek, "Vatana, millete yapılan saldırıyı kesinlikle kabul etmeyiz" dedi.

"AZİZ TÜRK MİLLETİ ASLANLAR GİBİ DEVLETİNE SAHİP ÇIKTI
Özhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Dünyanın yükselen değeri olan ülkeme maalesef bu fotoğrafı hiç yakıştıramadık. Türkiye'de hala böyle ilkel bir takım şeylerin olması bizi fevkalade yaraladı ama aziz Türk milleti, canını hiçe sayarak, aslanlar gibi demokrasisine, devletine, parlamentosuna sahip çıktı. O yüzden son derece mutluyuz." diye konuştu.

Halkın darbe girişimine karşı meydanlarda demokrasi nöbeti tuttuğuna dikkati çeken Özhan, şunları kaydetti:

"Böyle bir yiğitlik olayı hiç bir yerde görülemez. Aslanlar gibi davasına sahip çıkarak dört elle sarılan, canını hiçe sayan bir millete sahip olduğumuz için ne kadar övünsek, ne kadar gurur duysak azdır. Gerçi bu tarih boyunca ispat edilmiş bir şeydir. Aynı yürekliliği, cesareti, aynı şehit olma aşkını yüreğinde hisseden bir milletin ferdi olmaktan dolayı son derece gururluyum."

TÜRÜT: "VATANA, MİLLETE YAPILAN SALDIRIYI KESİNLİKLE KABUL ETMEYİZ"Halk müziği sanatçısı İsmail Türüt ise görüşünün net olduğunu dile getirerek, "Vatana, millete yapılan saldırıyı kesinlikle kabul etmeyiz. Biz ordusunu, askerini seven insanlarız. Bu şerefli ordumuz, askerimiz, komutanlarımız bizim türkülerimize, destanlarımıza konu olmuştur. Bunu bilen bilir ama bu yapılanı asla kabul etmiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Millete dönen tanka selam durmam' sözünü hatırlatan Türüt, şunları dile getirdi:

"Bunlar Türk askeri. Şiddetle kınıyorum. Bunun için de özel bir destan yazmayı planlıyorum en kısa zamanda. Gün birlik olmak günüdür. Bu iş vatan, millet meselesidir. Bize de görev düşerse düşer. Bizim görevimiz bu işi insanlara anlatmaktır, yazmaktır, destanlaştırmaktır. Milletimize geçmiş olsun, ölenlere rahmet diliyorum."

Yorumlar | 0
üye profil