Azeri şarkıcı Seva Türkiye’de ilk single’ını çıkardı!

Azeri şarkıcı Seva Türkiye’de ilk single’ını çıkardı!
Yayınlanma Tarihi: 25.07.2018 17:49 | Değiştirme Tarihi: 25.07.2018 17:49

Uzun yıllar yurtdışında müzik sektöründe yer alan Azeri şarkıcı Seva, Türkiye’deki ilk single çalışması 'Yak'ı tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sundu.

Gravitymusic tarafından hazırlanan şarkının video klibi ise Şarkıcı Seva’nın 'ikinci vatanım' dediği Türkiye’de çekildi. İstanbul’u çok sevdiğini ve özellikle yemeklerini çok özlediğini söyleyen şarkıcı Seva “Türkiye de yapacağım işlerle müzik ziyafeti vermeye geldim ” dedi.

SEVİNÇ AGASHIRINOVA KİMDİR

Sevinç Agashirinova 2 çocuklu bir ailenin ilk çocugu olarak 27 Ekim 1989 tarihinde Bakü de dünyaya geldi. Bakü de müzik eğitimi alan Sevinç Agashirinova  ilk olarak 2006 yılında “GAYIT” adlı albümünü çıkardı. Aynı yıl “Xalg Yıldızı” adlı müzik yarışmasında sunuculuk yaptı. İlk Video klibini 2007 yılında çekti. İkinci albümünü 2008 yılında çıkaran Sevinç Agashirinova 2010 yılında da Azerbaycan’ın ünlü sanatçılarından ROYA ile düet yaptı. Çıkardığı albümlerle yurtdışında çok sayıda ödül sahibi oldu. 2015 yılında “DELİ KIZAM” adlı single çalışmasıyla yurtdışında adını duyuran şarkıcı son single çalışması YAK’I Türkiye de çıkardı.