Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Azeri güzel okulu bıraktı, modelliği seçti

Azeri güzel okulu bıraktı, modelliği seçti

Muğla'nın Fethiye İlçesi’ne yerleşen Azerbaycan uyruklu Leyla Hasanova, doktor olması için ısrar eden ailesinin yanından ayrıldı ve modellik yapmaya karar verdi.

18.08.2016 11:51

Azerbaycan’ın Bakü kentinde yaşayan ailesinin yanından ayrılarak, üniversite eğitimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) turizm okuyarak tamamlayan Leyla Hasanova, fotomodellik yapıp oyunculuk eğitimi alabilmek için Türkiye’ye geldi.

Azerbaycan Petrol ve Sanayi Üniversitesi Petrol Bölümü’nü yarıda buraktığını, Azeri pop müzik sanatçısı Elvin Abdullayev’in klibinde de rol aldığını anlatan 24 yaşındaki Hasanova, geçen ay Fethiye’ye yerleşti.

Türkiye’yi çok sevdiğini belirten Azeri model, kariyerine Türkiye’de devam etmek istediğini belirterek, "Annem ve kardeşlerim doktor. Benim de doktor olmamı çok istediler. Ancak Azerbaycan’daki okulumu yarım bırakıp, KKTC’deki Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Turizm bölümünden mezun oldum. Ülkemde bir süre fotomodellik yaptım ve kliplerde rol aldım. Ancak artık Türkiye’de yaşayıp, burada kariyer yapmak istiyorum. Türkiye’de Azeri olduğumu öğrenen herkes ’Sen kardeşimizsin’ diye karşılıyor. Burada çok mutluyum" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil