Ayyüce Kamit kimdir? MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen Ayyüce Kamit kimdir, kaç yaşında?

MasterChef Türkiye'de bu akşam ana kadroya giren isim Ayyüce Kamit oldu. Final turuna kalma başarısı gösteren Ayyüce Kamit, bu akşam rakiplerine göre daha iyi tabak çıkardı. Böylece MasterChef 2020'nin beşinci finalisti oldu. Peki, MasterChef Ayyüce Kamit kimdir? MasterChef Ayyüce Kamit kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 08.08.2020 00:23
Değiştirme Tarihi: 08.08.2020 00:23
Ayyüce Kamit kimdir? MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen Ayyüce Kamit kimdir, kaç yaşında?

TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen MasterChef'te bu akşamın kazanan ismi Ayyüce Kamit oldu. Böylece Ayyüce Kamit, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 5. yarışmacı oldu. 7 Ağustos Cuma akşamı MasterChef'in 18. bölümünde Ayyüce Kamit, şeflerin oybirliği ile verilen karar sonunda MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı olma hakkını kazandı. Peki, MasterChef Ayyüce Kamit kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACISI AYYÜCE KAMİT KİMDİR?

Ayyüce Kamit, 24 yaşında. Aslen Sakaryalı olan Ayyüce Kamit, yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Yaklaşık dört yıldır aşçılık yaptığını söyledi. Çalışmayı ve insanlardan bir şeyler öğrenmeyi sevdiğini belirtti. Onu daha iyi, daha ileriye taşıyabileceklerini düşündüğü için MasterChef'e katılmaya karar vermiş.

MasterChef Türkiye'ye katılan Ayyüce Kamit, ilk turda Danilo şef, Mehmet Şef ve Somer Şef'ten evet oyu almayı başardı. Üç evet oyu ile MasterChef 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKMIŞTI?

Ayyüce Kamit'in üçlü düelloda rakipleri, Halit Karaman ve Mohammad Ayad idi. Yarışmacılardan istenen yemek ise Fransız soğan çorbası idi. Ayyüce Kamit, 40 dakikalık sürenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak MasterChef Türkiye'nin final turuna çıktı.