Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ayvalık Tatları Festivali'ne geri sayım

Ayvalık Tatları Festivali'ne geri sayım

Ayvalık, 4-6 Kasım tarihlerinde Ayvalık Tatları Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 12. Zeytin Hasadı Şenliği kapsamında düzenlenen festivalde enfes yemekler, müzik ve el sanatları ziyaretçileri bekliyor.

11.10.2016 13:15

Ayvalık’ta 4-6 Kasım tarihlerinde ‘Ayvalık Tatları Festivali’ düzenleniyor. Ayvalık sakinlerinin düzenlediği etkinlikte günlük yaşantının parçası olan Ayvalık Tatlarını misafirlerle paylaşmak hedefleniyor. Yemek, müzik, doğa ve el sanatlarının Ayvalık dışında tanıtılmasını sağlamak ve ilçeye bir festival kazandırılıyor.

Ayvalık gönüllülerinin düzenlediği etkinlik de amaç Ayvalık’ın dört mevsim ziyaret edilebilecek değerlerinin olduğunu göstermek ve zeytinyağından beslenen zengin mutfağını paylaşmak.

Ayvalık Tatları Festivali için bu amaç ile ve Aytugeb (Ayvalık İlçesi Turizm Geliştirme Birliği) ile Ayvalık Belediyesi'nin desteğiyle yola çıktı.  

 

AYVALIK TATLARI FESTİVAL PROGRAMI4 Kasım 2016 / Cuma
Saat 10.00 * Fotoğraf ve resim sergilerin açılışı * Aivali D’Art Parşömen Sergisi : Macit Gonlugur * BİZ Sanat Evi: Ebru ve Resim Sergisi * Cunda Little BuddhArt Galery& Art Ünal Cimit Seramik Sergisi / Cumhuriyet cad No 17 Alibey Adası * Macaron Konağı / Fotograf Sergisi* Orchis Otel/ Fotograf Sergisi* Yemek stantları ve el sanat stantları * Ayvalık Bit Pazarı * Ayvalık Yemek Kitapların satışı * Zeytinyağ üreticilerin stantları* Balık ekmek ikramı* 'Komşunun ışığı' Midilli - Sakız Adası ve Bergama ortak fotoğraf sergisi

12.00* Aşçı Fok'dan açılış Zeytin Çorbası / Cumhuriyet Meydanı* Gün boyunca Sokak Müziği

19.00 * Film Gösterisi - Rembetiko / Ayvalık Sanat Fabrikası

5 Kasım 2016 / Cumartesi
10.00* Fotoğraf ve resim sergilerin açılışı * Aivali D’Art Parşömen Sergisi : Macit Gonlugur* BİZ Sanat Evi: Ebru ve Resim Sergisi* Cunda Little BuddhArt Galery& Art Ünal Cimit Seramik Sergisi / Cumhuriyet cad No 17 Alibey Adası * Macaron Konağı / Fotograf Sergisi* Orchis Otel/ Fotograf Sergisi* Yemek stantları ve el sanat stantları * Ayvalık Bit Pazarı * Ayvalık Yemek Kitapların satışı * Cunda Meyve Sebze Pazarı * Zeytinyağ üreticilerin stantları* 'Komşunun ışığı' Midilli - Sakız Adası ve Bergama ortak fotoğraf sergisi

14.00* Yemek yarışması / Aivali Art & Food

18.30* Şeflerin yemek pişirmesi ve sunumu İsmail Yıldırım ve Giannis Pitsoulis / Aivali Art & Food

19.00 Elektra Vasili Muzik Grubu konseri / Köylü Pazarı Meydanı

20.00 Ayvalık Uluslararası Müzik Akademizi Master Class öğrencilerin konseri

6 Kasım 2016 / Pazar
09.00* Yoga etkinliği / Cunda sahilinde

10.00 * Fotoğraf ve resim sergilerin açılışı * Aivali D’Art Parşömen Sergisi : Macit Gonlugur* BİZ Sanat Evi: Ebru ve Resim Sergisi* Cunda Little BuddhArt Galery& Art Ünal Cimit Seramik Sergisi / Cumhuriyet cad No 17 Alibey Adası * Macaron Konağı / Fotograf Sergisi* Orchis Otel/ Fotograf Sergisi* Yemek stantları ve el sanat stantları * Ayvalık Bit Pazarı * Ayvalık Yemek Kitapların satışı * Zeytinyağ üreticilerin stantları* 'Komşunun ışığı' Midilli - Sakız Adası ve Bergama ortak fotoğraf sergisi

10.00'Her Hasat bir Barış Buluşmasıdır' konulu panelProf. Dr. Canan Karatay, Cem Seymen, Deniz Sipahi, Oded Salomon (Israel)

12.00Damien Dessane ile birlikte Fransız Tatları Workshop'u / Cafe Bistro Midi

 

Yorumlar | 0
üye profil