Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ayla Çelik sevgilisiyle ilk kez görüntülendi!

Ayla Çelik sevgilisiyle ilk kez görüntülendi!

'Bağdat' şarkısıyla üne kavuşan Ayla Çelik, ilk kez sevgilisiyle objektiflere yansıdı.

18.10.2016 19:44

Ünlü şarkıcı, önceki gün aşkı Barbaros Utku ile Bebek'te baş başa kahvaltı yaptı.

Sevgilisinin üstü açık lüks arabasına binmeden önce soruları yanıtlayan Çelik, "Bu şarkı sayesinde hayatım çok güzel anlamda değişti" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ayla Çelik kimdir?
Ayla Çelik, 29 Ekim 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. Öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olarak bitirdi, daha sonra müzik hayatına başladı. Müzikle olan profesyonel serüvenine Melih Kibar ile başladı. Çok sayıda reklam müziğini seslendirdi. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğini yaptığı Antigone isimli oyunun müziklerini de hazırladı.

30 Temmuz 2007 tarihinde Belma Şahin ile birlikte kaydettikleri ortak albüm İstanbul Türküleri yayımlandı. 3 Aralık 2008'de "Bir Dönebilsem" adlı single çalışması piyasaya sürüldü. 30 Eylül 2010 tarihinde ilk stüdyo albümü olan Lavanta'yı yayımladı. Albümün çıkış şarkısı albümle aynı ismi taşıyan "Lavanta" şarkısı oldu. 2012 yılında Altın Kelebek Ödülleri ve Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Demet Akalın'ın Giderli 16 albümünde yer alan "Türkan" şarkısı ile yılın şarkısı ödülünü aldı. 2013 yılında Aysel Gürel'e saygı albümü olan Aysel'in'de yer alan "Olacak Olacak" şarkısını seslendirdi. Çelik, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Demet Akalın, Gökhan Tepe, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi, Özcan Deniz, Petek Dinçöz, Ebru Yaşarve Berkay gibi birçok isme şarkı verdi.

15 Ocak 2016 tarihinde Ben adlı ikinci stüdyo albümünü yayımladı. Albümün çıkış şarkısı "Aşk Şarkıları" Erhan Bayrak versiyonu tercih edildi. İkinci klip olarak Beyazıt Öztürk ile birlikte seslendirdiği "Bağdat" şarkısı yayımlandı. Şarkı, Türkiye Resmî Listesi'nde 1 numaraya kadar yükselmeyi başardı.

Yorumlar | 0
üye profil