Aygün Aydın'ın 'Türk milletini alenen aşağılamaktan' 2 yıla kadar hapsi isteniyor

İş insanı Hakan Sabancı ile yazışmaları yayınlamasıyla gündeme gelen oyuncu Aygün Aydın hakkında, Türk milletine hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Aygün Aydın'a yöneltilen suçlama ise 'Türk milletini alenen aşağılama'...

Yayınlanma Tarihi: 22.11.2021 13:43
Değiştirme Tarihi: 22.11.2021 13:44
Aygün Aydın'ın 'Türk milletini alenen aşağılamaktan' 2 yıla kadar hapsi isteniyor

Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını sosyal medyada paylaşan ve aldığı tepkilere yine sosyal medyadan yanıt veren Aygün Aydın, Türk milletine hakaret içerilikli ifadeler kullanmıştı. Aygün Aydın hakkında, bu ifadeler sebebiyle soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne gönderilen çok sayıda ihbarda, Aydın'ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, Türk milletine yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğunun söylendiği belirtildi.

TÜRK HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Sözcü'de yer alan habere göre, iddianamede ifadesine yer verilen Aydın'ın, magazin programında hakkında çıkan asılsız, onur, şeref ve namusuna yönelik yapılan bir habere cevap niteliğinde video çektiğini ve Türk milletini, kesinlikle hedef almadığını, sözlerinin kendisine iftira atan kişilere yönelik olduğunu, atılan iftiralardan dolayı kırgın ve öfkeli olduğunu, sağlıklı düşünemediğinden yanlış kelimeler seçtiğini ve Türk halkından bu nedenle özür dilediğini söylediği kaydedildi.

“SARF ETTİĞİ SÖZLER”

İddianamede, Aydın'ın, sözlerinin bir bütün olarak değerlendirildiğinde Türk toplumuna yönelik olduğunun anlaşıldığı, bu nedenle savunmasına itibar edilemeyeceği, sarf ettiği sözlerini, sosyal medya üzerinden yapmış olması ve videonun çok kişi tarafından izlenmiş olması nedeniyle aleniyet unsurunun bulunduğu değerlendirildi.

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede, Aygün Aydın hakkında, ‘Türk milletini alenen aşağılama' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi. Aydın'ın, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

İlgili Sayfalar: Magazin