Mevsime göre değil zevkime göre

Şarkıcı Atiye, “Kıyafetlerimi kendim seçerim. Mevsimine göre değil, zevkime göre giyinirim” diyor.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2014 11:54
Değiştirme Tarihi: 22.09.2014 11:54
Mevsime göre değil zevkime göre

Genç şarkıcı Atiye, kıyafet konusunda sahne dışında zamansız parçalar seçmeye özen gösteriyor. All dergisinin eylül sayısına stilini anlatan şarkıcı, klasik ve klişe olmayan tasarımların ona daha çok uyduğunu söylüyor.

“Modaya olan ilgim çok erken yaşta başladı. Küçükken gizlice annemin dolabını karıştırırdım. Kendimi bildim bileli kıyafetlerimi kendim seçmişimdir. Hatta anaokuluna giderken bile, her sabah annemle kıyafet tartışması yaşarmışız.

Mevsimine göre değil kendi zevkime göre giyinmek istermişim ve kendi istediğimi giymeden de evden çıkmazmışım. İki farklı dolabım var. Biri sahne kostümlerim diğeri de günlük kıyafetlerim için. İki dolapta da ortak bir stil var. Bence benim stilim çok kadın kadın olmayan seksilikte; kimsenin ne yorum yapacağını takmayan bir tarz. Coco Chanel’in söylediği “Moda geçicidir, stil ise kalıcı” gelmiş geçmiş en iyi tavsiye bence.”Çok hareketliyim


“Sahnede çok hareketliyim, şarkı söylüyorum, dans ediyorum, darbuka çalıyorum. Dolayısıyla rahat hareket edebilmem çok önemli. Kıyafetin dans hareketlerimi göstermesi de çok önemli. Bu etkenleri düşünerek sahne kostümlerim tasarlanıyor. Bir müzisyen olarak her sanat dalından besleniyorum. Tıpkı moda dünyası nasıl müzikten ilham alabiliyorsa ben de modadan faydalanmayı seviyorum...”


El çantam neredeyse yoktur

“Geometrik ve keskin hatlar beni daha çok heyecanlandırıyor. El çantam nerdeyse yoktur. Sırt çantaları, bel çantaları ve değişik clutch’lar tercih ediyorum. Takı olarak da yüzükler favorilerim. Baş parmağıma taktığım gümüş yüzüğü neredeyse hiç çıkartmıyorum. En çok kıyafet ve ayakkabıya özen gösteriyorum. Daha sonra bunlara göre aksesuvar seçiyorum. Uyumlarına tabi ki dikkat ederim ama bu hepsinin takım olması anlamına gelmiyor.”


Kürk giymem
En çok neye yatırım yaparsınız?

Tartışmasız ayakkabı!


Asla giymem dediğiniz?

Kürk


Asla takmam dediğiniz?

Kol çantaları, özellikle kocaman logolu olanlar.


Kişisel bir stil tüyosu verir misiniz?

Kendin ol ama yeniliklere de açık ol!


Bugüne kadar aldığınız en kötü moda tavsiyesi?

Her trendi yakala!


Gardırobunuzdaki en önemli parça?

Kliplerim ve konserlerim için sevdiğim tasarımcılar tarafından hazırlanan kostümler, hayatım boyunca saklayacağım parçalar arasında. Onlardan vazgeçmem.
Etiketler: Atiye - kıyafet - magazin - zevk - moda