Ataşehir Belediyesi ve Çocuk Eğitim Derneği 'Engelliler Haftası'nda el ele: Pandemide çocuk ve aile

Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Çocuk Eğitim Derneği ile 10-16 mayıs Engelliler Haftası'nda birlikte seminer gerçekleştirdi. Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Müdürü Şehnaz Yabar’ın ve Çocuk Eğitim Derneği Genel Müdürü Melike Argiş konuşmaları ile açılan seminerde ÇED Aile Eğitimi Koordinatörü Psikolojik Danışman Şebnem Tezcanlı katılımcı ailelere pandemi süreci ile ilgili bilgilendirme yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2021 12:45
Değiştirme Tarihi: 12.05.2021 13:59
Ataşehir Belediyesi ve Çocuk Eğitim Derneği 'Engelliler Haftası'nda el ele: Pandemide çocuk ve aile

Tezcanlı; pandemi süreci ile birlikte ortak hissettiklerimiz, yaşadığımız korku, kaygı, stres, panik, üzüntü, umutsuzluk, endişe, belirsizlik, şaşkınlık, bilinmezlik, suçluluk, pişmanlık, çaresizlik, kargaşa, şok, fiziksel ihtiyaç yoksunluğu, birincil ihtiyaçlar sıkıntısı, çocuklarımızın nasıl etkinlendiği, doğru bilgilendirme, kayıp ve yas süreci, kayıp yaşamış çocuğa yaklaşım vb konu başlıkları ile ailelere detaylı bilgiler verdi.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir ilçe sınırları içerisinde yaşayan kadın, çocuk ve engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesi, engelli bireylerin eğitim programlarına ulaştırılması, toplumsal cinsiyete duyarlı projelerin yürütülmesi, yerel ve sosyal politikalar üretme, tüm dezavantajlı grupların her konuda fırsat eşitliğinden faydalanabilmelerini sağlama, kadın konuk evlerinde şiddete maruz kalan kadınların barınmasını sağlama, ilkokul seviyesindeki çocukların Türkçe İngilizce Matematik, Fen bilgisi temel derslerde etüt programları, yetişkinlerin ahşap boyama, el sanatları, biçki dikiş, makina nakışı, deri işlemeciliği, iğne oyası vb kurslar düzenleme, kuaförlük, aşçılık, bilgisayar kullanımı gibi halk eğitim merkezi sertifikalı kurslarla meslek edinmelerini sağlama, Sosyal hizmet merkezi’ nde anne çocuk, aile, evlilik öncesi ve sonrası, hijyen, kadın sağlığı gibi konularda bilgilendirici seminerler düzenleme,  Ata evi Sosyal Hizmet Merkezleri’ nde talep eden herkese psikolojik ve pedagojik danışmanlık hizmeti alanlarında çalışmalar yürütmektedir. 

https://www.atasehir.bel.tr/kadin-ve-aile-hizmetleri-mudurlugu

Haber ile ilgili metin girin!.

ÇOCUK EĞİTİM DERNEĞİ

İşitme engelli bireylerin yeterli ve kaliteli eğitim almalarını sağlamak amacı ile kurulmuş olan dernek, İstanbul Ataşehir’de 0- 14 yaş arası işitme engelli çocuk ve ailelerine erken dönem ve okul öncesi dönem eğitimleri vermektedir. Okul öncesi eğitimlerini tamamlayıp ilkokula geçen mezunların da hafta sonu etüt saatleri ve sosyal aktivitelerle gelişimleri desteklenmektedir. Ayrıca eğitim merkezinde çocukların ailelerine aile eğitimleri ve psikolojik danışmalık hizmetleri verilmektedir. Dernek, öğretmen eğitimleri ve farkındalık seminerleri ile toplumda işitme engelli çocukların beyin gelişiminin en hızlı olduğu bu dönemde eğitim almalarının gereklilikleri üzerine çalışmalar yürütmektedir.

www.cocukegitimdernegi.org.tr