Aşık Veysel’in kaçıncı ölüm yıl dönümü? Aşık Veysel kimdir, kaç çocuğu var?

Aşık Veysel’in kaçıncı ölüm yıl dönümü? Aşık Veysel kimdir, kaç çocuğu var?
Yayınlanma Tarihi: 21.03.2019 00:08 | Değiştirme Tarihi: 21.03.2019 00:13

Ünlü şair Aşık Veysel ölüm yıl dönümünde anılıyor. Peki, Aşık Veysel’in kaçıncı ölüm yıl dönümü? Aşık Veysel'in kaç çocuğu var? Aşık Veysel şiirleri 7’den 77’ye herkes tarafından sevilip okunuyor. Sizin için Aşık Veysel’e ait merak ettiklerinizi derledik.

Aşık Veysel, Türk edebiyatının en önemli şairlerindendir. Aşık Veysel’in şiirleri günümüzde hala daha önemini korumaktadır. Aşık Veysel’in bugün ölüm yıl dönümü ve ünlü şair her yerde anılıyor. Aşık Veysel’in kaçıncı ölüm yıl dönümü? Aşık Veysel’in en önemli eserleri neler? Aşık Veysel 21 Mart 1873 yılında hayata veda etti. Aşık Veysel ölümünün 46.yılında anılıyor.

Aşık Veysel Şatıroğlu, 1894 yılında Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde dünyaya geldi. Annesi Gülizar, babası "Karaca" lakaplı Ahmet adında bir çiftçiydi. Veysel'in iki kız kardeşi, yörede yaygınlaşan çiçek hastalığına yakalanarak yaşamlarını yitirdi. Ardından Veysel de yedi yaşında aynı hastalıktan dolayı iki gözünü de kaybetti. Aşık Veysel'in 5 tane çocuğu vardır. Bahri Şatıroğlu, Zekine Şatıroğlu, Menekşe Şatıroğlu Süzer, Hayriye Özer, Ahmet Şatıroğlu.