Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aşık Erdali'den Erdoğan'a türkü

Aşık Erdali'den Erdoğan'a türkü

Avrasya Aşıklar Birliği  Genel Başkanı Aşık Erdali, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tuttuğu "demokrasi  nöbeti"ni, Cumhurbaşkanı Erdoğan için yazdığı türküyle "demokrasi şenliği"ne  çevirdi.

27.07.2016 12:53

Avrasya Aşıklar  Birliği Genel Başkanı Aşık Zeki Erdali, "Haber verin Avrupa'ya, bu vatanı  böldürmeyiz/Birkaç tane çapulcuya, Türkiye'yi böldürmeyiz/Türkiye'yi böldürmeyiz,  düşmanları güldürmeyiz/Tayyip Bey'i yedirmeyiz, Türkiye'yi böldürmeyiz."  sözleriyle başlayan türküsü ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde tuttuğu  "demokrasi nöbeti"ni "demokrasi şenliği"ne çevirdi. 

 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin  ardından halkın "demokrasi nöbet"leri Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi  önünde de devam ediyor. Burada "demokrasi nöbeti" tutanlar arasında bulunan  Erdali, söylediği türküler ile halkın duygularına tercüman oluyor.

  Erdali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk milletinin daha önce  yaşadığı darbelerden kaynaklanan acı tecrübeleri olduğunu söyledi.

  Darbelerin yıllarca ülkeyi yıprattığını yaşayarak öğrendiklerine  dikkati çeken Erdali, "Bu kadar zalimlerin elinde kalacağımızı hiç tahmin  etmiyorduk ama 'Bir musibet, bin belayı def eder.' sözünü yaşıyoruz ülkemizde."  ifadesini kullandı.

  Ülkenin FETÖ'cülerden temizleneceğine inancını dile getiren Erdali,     "Allah yardım etti, bize bir kapı açtı, ülke insanının yüzü hürmetine, ülkemizin  yüzüne baktı ve şu anda 'Demokrasi Bayramı'nı yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

  "Demokrasi nöbeti"ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan  "Evlerinize gidebilirsiniz." talimatı gelene kadar devam edeceklerini vurgulayan  Erdali, "Nöbeti bıraktıktan sonra da uyanık olacağız, zalimlere fırsat  vermeyeceğiz. Millet olarak bunu öğrenelim." dedi.

  Erdali, ayrıca Avrasya Aşıklar Birliği olarak Erdoğan'a bir bağlama  yaptırdıklarını, bunu kendisine teslim etmek istediklerini bildirdi. -  "Türkiye'yi böldürmeyiz"

 "Tüm dünya ülkeleri ve özellikle bu hain planı yapanlar duysun ki  bizler her daim sazımızla sözümüzle Reisimizin yanındayız. Onu yüreğimizde  taşımaya devam edeceğiz. Yüreğimizdeki yeri çok farklı, bizim için çok kıymetli."  ifadelerini kullanan Erdali, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a atfen yazdığı türküyü  seslendirdi.

   Aşık Zeki Erdali'nin, Külliye önünde seslendirdiği ve büyük beğeni  toplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ithaf ettiği türkünün sözleri şöyle:

  

"Haber verin Avrupa'ya, bu vatanı böldürmeyiz/Birkaç tane çapulcuya,  Türkiye'yi böldürmeyiz/Türkiye'yi böldürmeyiz, düşmanları güldürmeyiz/Tayyip  Bey'i yedirmeyiz, Türkiye'yi böldürmeyiz.

  Türk milleti kalmaz naçar, Mevla bir gün kapı açar/Eskişehir, Van'a  göçer, Türkiye'yi böldürmeyiz/Türkiye'yi böldürmeyiz, düşmanları  güldürmeyiz/Tayyip Bey'i yedirmeyiz, bu vatanı böldürmeyiz.

  Erdali'yim, eyleriz biz, bu dertleri söyleriz biz/Cumhur Reis, 'dur'  diyecek, nöbete devam eyleriz biz/Türkiye'yi böldürmeyiz, düşmanları  güldürmeyiz/Tayyip Bey'i yedirmeyiz, bu vatanı böldürmeyiz."

  

Yorumlar | 0
üye profil