Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
 Artık ben de Hürriyet ailesinin bir parçasıyım!

Artık ben de Hürriyet ailesinin bir parçasıyım!

Bundan böyle bütün maceralarımı, yemek tariflerimi, seyahatlerimi, budur dediğim mekanları, annelik anılarımı, hepsini sizlerle paylaşacağım. Cumartesi ve Pazar günleri beni burada bulabilir, sorularınızı ve yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

16.08.2016 16:50

Bilenler bilir, yaklaşık 1,5 senedir Youtube üzerinden kendi mutfağımda hazırladığım tarifleri paylaşıyorum. Sosyal medyada kocaman, sımsıcak bir ailem var! Yeri geliyor "İdil n'aptın o böreğe, o iç hiç olur mu?" diyorlar, yeri geliyor en özel tariflerini benimle paylaşıyorlar. Çeyiz takımı danışanlar, “Akşama kayınvalidem geliyor bana menü hazırla” diye mesaj atanlar, “Hangi yemeği yapsam bu kız bana aşık olur?” diye soranlar… Candan, samimi bir aile! En güzeli de hep destekliyor, hep daha fazla paylaşmamı istiyorlar.

NOT: HİÇ ÇIPLAK AYAK LEGOYA BASTINIZ MI? 
Geçenlerde bir takipçimle markette karşılaştık, "Seni hep mutfakta görmeye alışkınım böyle dışarıda görünce çok şaşırdım!" dedi. (Bir de acil serinletici içecek tarifi istedi!) Oysa ki benim mutfak dışında da bir hayatım var. Oğlum var, Ali. 2,5 yaşında, her şeyi en iyi bilenin kendisi olduğunu zanneden minik bir patron! Bende Lego fobisi başlatan küçük canavar! 

Tamam pişirmeyi çok severim ama siz bir de beni yemek yerken görün. Bakmayın videolarımda kibarlıktan az az tadıyorum. Yoksa en sevdiğim aktivite yemeği ekmek banarak yemek! Bir de yemek uğruna girmediğim delik yoktur. Hani bazıları bilmediği yemeği yiyemez. Bende tam tersi! Sınır yok! Enginarlı Sütlaç mı dediniz? Hemen tadayım. Çilekli börülce mi? Enteresan olabilir! Kılçık çorbası mı dediniz! Adam pişirmiş canım ucundan alayım! Neler yedim neler, hepsini yazacağım. Hatta küçükken bir tatilde mide fesatı geçirmişliğim bile var. Babam bir keresinde tutamadı kendini, ‘Tosunum’ diye sevdi beni. 11 yaşındaki kızını! Aşk olsun baba! Ama hayatımın dönüm noktası oldu, ertesi gün basketbol takımına yazdırdım kendimi. Basketbol kariyerim uzun sürmedi ama şunu öğrendim: öğlen makarna yendiyse akşam az yenilmesi gerekli. Spor yapmak da şart!

Spor demişken, sporu da severim ama mümkünse sakininden olsun. Spinning falan başımı döndürür, ağırlık hiç bana göre değil! O sebeple favorim yoga. Öyle yavaş yavaş, yattığım yerden, eğer ayaktaysa fazla zorlamadan. Size de tavsiye ederim :).

Bundan böyle bütün maceralarımı, yemek tariflerimi, seyahatlerimi, budur dediğim mekanları, annelik anılarımı, hepsini sizlerle paylaşacağım. Cumartesi ve Pazar günleri beni burada bulabilir, sorularınızı ve yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Hürriyet ailesine, beni aralarına aldıkları için çok teşekkür eder, bu vesileyle yaz bitmeden mutlaka denemeniz gereken Tiramisu Milkshake tarifimi de paylaşmak isterim. Denerseniz ne mutlu bana!

TİRAMİSU MİLKSHAKE İÇİN MALZEMELER:
- 100 ml süt

- 100  ml kahve

- 2 tane kedidili

- 2 top vanilyalı dondurma

- 1 yemek kaşığı labne

- Krem şanti

- Kakao

 ADIMLAR:
1- Kedidillerini kahve ile ıslatın. 

2- Krem şanti hariç bütün malzemeyi blenderdan geçirin.

3- Milkshake’i krem şanti ve az kakao ile süsleyerek servis edin. Afiyet olsun!

 

Not: Yarın ki yazımda, geçen hafta gittiğim İbiza seyahatimi anlatacağım, yine beklerim.

 

Yorumlar | 0
üye profil