Arem Yüce kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Arem Yüce kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Arem Yüce, MasterChef 2020 final turuna kalan 28 yarışmacıdan birisi. MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan 28 yarışmacı arasından 16 ana kadro yarışmacıları seçilecek. İlk gruptan sekiz yarışmacı, geçen hafta seçilmişti. Bu hafta ise Arem Yüce’nin olduğu gruptan yer alan 14 kişi MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilecek sekiz yarışmacı içine girmeye çalışacak. Final turunun dikkat çeken yarışmacılarından Arem Yüce final turunu geçebilecek mi merak ediliyor. Peki, MasterChef Arem Yüce kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 18:20
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 18:20
Arem Yüce kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Arem Yüce kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de final turuna kalan yarışmacılar arasında Arem Yüce da yer alıyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmada yoğun talep üzerine eleme turları, önceki sezonlara göre daha uzun sürdü. Geçen hafta başlayan final turunda MasterChef 2020'nin ana kadro yarışmacısı olacak ilk sekiz isim belli oldu. Bu hafta, Arem Yüce’nin olduğu ikinci grupta yer alan 14 kişi, son sekiz yarışmacı arasına girmek için mücadele edecek. Bu mücadeleyi verecek yarışmacılardan biri olan Arem Yüce'nin hayat hikayesi merak ediliyor, araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Arem Yüce kimdir?

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSU NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye'de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörderli iki gruba ayrıldı. İlk gruptan sekiz kişi, geçen hafta her gün yapılan elemeler sonucunda MasterChef 2020 ana kadrosuna seçildi. Bu hafta, Arem Yüce’nin dahil olduğu ikinci grupta yer alan yarışmacılar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı yarışmacı, ikinci oyunda verilen bir ana malzeme ile yaratıcı bir yemek yapacak. Bu oyunu kazanan isim, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı olacak. Bu şekilde her gün bir isim seçilecek.

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACISI AREM YÜCE KİMDİR?

Arem Yüce, 22 yaşında. İşletmeci. Aslen Diyarbakırlı. Yemek yapmak benim için bir tutku diyen Arem Yüce, yemeklerine dizi, film isimleri vermeyi çok seviyormuş. Bugün yapacağı yemeğin adı ise “Kuzuların Sessizliği”. Standartların dışına çıkmayı sevdiğini ve yemeklere kendi yorumunu kattığını söyledi. Aşçılık mesleğinde eksiklerini MasterChef Türkiye’de tamamlamaya geldiğini belirtti. MasterChef Türkiye’de on altı yarışmacı arasına girerse finale kalacağını iddia etti.  Yaptığı yemeklerin tadına bakan kişilerin kendisini MasterChef’e katılmaya teşvik ettiğini belirtti.

Arem Yüce, MasterChef 2020 ilk turunda enginar ezmesi yanında gorgonzola sos eşliğinde kuzu sırtı ve kuzu küşleme yapmıştı. Üç şeften evet oyu alan Arem Yüce, üst tura çıkmayı başarmıştı.