Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ara Güler Fotomaratonu' sona erdi

Ara Güler Fotomaratonu" sona erdi

Yarışmacıların  fotoğrafları değerlendirilmek üzere fotoğraf sanatçısı Ara Güler'e gönderilirken,  birinci seçilen yarışmacı ödülünü ünlü fotoğraf sanatçısının elinden alacak.

27.06.2016 11:26

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler adına  memleketi Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde düzenlenen fotomaraton sona erdi. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yaklaşık 150 yarışmacının katıldığı  "Ara Güler Fotomaratonu"nda, ilçenin tarihi, turistik ve doğal alanlarında  çekilen fotoğraflar, jüri tarafından değerlendirilerek birinciler seçildi.

Yarışma sonunda birinciliği "Çağlayan Şelalesi" fotoğrafıyla Tarık  Bozbay kazanırken, ikincilik ödülünü "Tamzara Dokuması" fotoğrafıyla Şeref Akçay,  üçüncülük ödülü "pestil" fotoğrafıyla Kemal Özkılıç kazandı.

Yarışmacıların birer fotoğrafları da Ara Güler tarafından  değerlendirilecek, birinci yarışmacı onur ödülünü ünlü fotoğraf sanatçısının  elinden alacak.

Şebinkarahisar Kaymakamı Murat Ağrı Erdinç, Şebinkarahisar Meslek  Yüksekokulundaki ödül töreninde yaptığı konuşmada, kültür hazinesi Ara Güler'e  ülke, ilçe, sanat ve insanlık adına  teşekkür etti.Ara Güler'e ayrıca hemşehri olmanın sadece  bir yerde  doğmak ve  büyümek olmadığını, bundan önce bir gönül bağının olduğunu kendilerine gösterdiği  için teşekkür eden Erdinç, "Ve bunu sağlayan merhum babası, Yaycı köylülerimizin  tabiriyle   Dacat amcayı  rahmetle anıyor, teşekkür ediyorum. Ülkenin gençlerinin  de gelecekte kültür ve sanatta daha fazla yoğrulması ve tetik yerine  deklanşörlere basmasını ümit ediyorum." dedi.

Kaymakam Erdinç, önümüzdeki aylarda ilçenin Ara Güler'in henüz gün  yüzüne çıkmamış fotoğraflarının sergileneceği Ara Güler Müzesi'ne kavuşacağını  bildirerek, müzeyle ilçenin kavimler boyu sahip olduğu tarihi ve doğal  güzelliklerle hem fotoğraf sanatçılarının hem de yerli ve yabancı misafirlerin  Şebinkarahisar'a ilgisinin artarak devam edeceğine inandığını kaydetti.

Yorumlar | 0
üye profil