Antalya Divan Kuaför yeni düzene uyum sağladı

Koranvirüs, hayatımızdaki pek çok şeyi değiştirdi. Bunlardan birisi de kuaförler. Pandemi sürecinde uzun süre kapalı olan kuaförler şimdi ise yüksek hijyen önlemleri ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Antalya Divan Kuaför Sahibi Mahmut Karataş, kuaförlerin son durumunu ve koronavirüse karşı aldıkları önlemleri anlattı. Karataş, “Her şeyden önce sağlık. Bunun önüne hiçbir öncelik koymuyoruz” dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 16:52
Değiştirme Tarihi: 29.09.2020 16:52
Antalya Divan Kuaför yeni düzene uyum sağladı

Antalya Divan Kuaför, koronavirüs salgınından sonra aldığı önlemlerle adından sıkça söz ettiriyor. Kuaförlerin Sahibi Mahmut Karataş, salgından sonra sektörde birçok değişiklik olduğunu kaydetti. Karataş, “Müşterilerimize en sağlıklı koşullarda hizmet verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu her şeyden önce bir insanlık görevi. Virüsün yayılmasını bireysel olarak ne kadar önleyebilirsek, toplum için o kadar iyi bir hizmet yapmış oluruz” dedi. 

Kuaförlerde Kişi Sınırlaması Dönemi 

Divan Kuaför şubelerinde aldıkları önlemlerden bahseden Karataş, “Şu anda randevusuz hiçbir müşteriyi kabul etmemeye çalışıyoruz. Çok yoğun çalışıyoruz ama salonlarımıza kişi sınırlandırması getirdik. Bu her şeyden önce müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı için” şeklinde konuştu. Karataş, “Bu kapsamda temizlik çalışanlarımızın sayısını artırdık. Ayrıca her müşterimizin kapıdan girerken ateşini ölçüyoruz. Bugüne kadar hiç olumsuz bir durumla karşılaşmadık ama gene de tedbiri elden bırakmıyoruz” ifadelerini kullandı. İki saatte bir mekanda bulunan herkesin maskelerini değiştirdiğini bildiren Karataş, “Müşterilerimizden de aynı özeni bekliyoruz. Eğer yanlarında maske bulunmuyorsa biz tedarik ediyoruz. Tek kullanımlık maskeleri tıbbi atık poşetleri ile çöpe atıyoruz” dedi.

Tüm Aletler Sterilize Ediliyor

Bu çalışmaların yanı sıra kişiye özel havlu uygulaması başlattıklarını söyleyen Karataş, “Havluların kişiye özel olması gerekiyor, hele ki bu süreçte. Kuaförlerde salgının önüne geçilmesi için alınması gereken önlemlemlerden birisi de bu. Yeni düzene uyum sağlamak zorundayız” ifadelerini kullandı. Bütün aletlerin her işlemden sonra sterilize edildiğini aktaran Karataş, “Manikür ve pedikür için kullandığımız aletlerimizi zaten eskiden beri sterilizasyon makinelerinde temizliyorduk. Şimdi bu işlemi taraktan makasa kadar kullandığımız tüm aletlerde yapıyoruz. Elimizden geldiğince müşterilerimize hijyenik koşullarda hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

Etiketler: divan kuaför