Angelina Jolie'yi yıkan benzetme!

Angelina Jolie, yumurtalıkları ve fallop tüplerini aldırarak menopoza girdi.

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2015 05:13
Değiştirme Tarihi: 25.03.2015 05:13
Angelina Jolie'yi yıkan benzetme!

İşte ameliyat güncesi...

“İki hafta önce doktorum kan testi sonuçlarını söyledi. Çoğu değer normaldi. Derin bir nefes aldım ama hepsi bu değildi. Değerler birleştiğinde erken bir kanser işaretiydi. Yumurtalıklarımı kontrol etmek için bir operasyon istedi. Kendime sakin olmayı, güçlü olmayı telkin ettim. Çocuklarımın büyüdüğünü görmek ve torunlarımla tanışmamak için bir nedenim yoktu. Zaten saatlerdir uçakta olan kocamı Fransa’ya çağırdım, hemen geldi. Bu gibi anlarda güzel şeylerin değeri daha da netleşiyor. Aynı gün annemi ameliyat eden doktor bana baktı ve parça almadan önce ‘Tıpkı onun gibi görünüyorsun’ dedi. Yıkıldım. Ama birbirimize bakıp gülümsedik ve ‘hadi halledelim’ dedik. Sonuçları beklediğim 5 gün boyunca çocuklarıma odaklandım. Tümör testi negatifti. Radyoaktif yüklü olduğum için çocuklarıma sarılamamak dışında çok mutluydum. Ancak hala erken aşamada bir kanser riski ve yumurtalıklarımın alınma olasılığı vardı, ben de bunu hemen yapmayı seçtim.” 

‘Anneniz bundan ölmeyecek’

“Annemde yumurtalık kanseri bulunduğunda 49 yaşındaydı. Ben 39 yaşındayım. Hormon tedavisine rağmen artık menopoza girdim. Başka çocuğum olmayacak. Fiziksel olarak da bazı değişiklikler olmasını bekliyorum. Ama rahat hissediyorum. Kuvvetli olduğumdan değil, bu, hayatın bir parçası. Kendim ve ailem için bilinçli seçimler yapıyorum. Biliyorum ki çocuklarım, asla ‘annemiz yumurtalık kanserinden öldü’ demek durumunda kalmayacak.” 

'KOLAY DEĞİL...'

Daha önce iki memesini birden yine kanser riskine karşı aldıran altı çocuk annesi Jolie, “Bu tür kararları verebilmek kolay değil. Ama kontrolü ele almak ve herhangi bir sağlık sorunu ile doğrudan baş etmek mümkün” dedi.