Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Anne Tilki’nin özrü kabahatinden büyük!

Anne Tilki’nin özrü kabahatinden büyük!

16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki’nin X Large isimli mekanda sahneye çıktığı görüntüler yayınlandı. GÜNAYDIN’a konuşan Aleyna Tilki’nin annesi Havva Tilki, mekanın marjinal olduğunu kabul etti ama “Bu durum bizi ilgilendirir” dedi

26.10.2016 02:00

16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki’nin X Large isimli mekanda sahneye çıktığı görüntüler yayınlandı. GÜNAYDIN’a konuşan Aleyna Tilki’nin annesi Havva Tilki, mekanın marjinal olduğunu kabul etti ama “Bu durum bizi ilgilendirir” dedi

Günaydın'ın önceki gün yayınladığı, Aleyna Tilki'nin X Large adlı gece kulübünde yarı çıplak erkek dansçılar eşliğinde şarkı söylerken çekilen görüntüleri gündem yarattı. 16 yaşındaki şarkıcının annesi Havva Tilki, fotoğraflar için ilk önce "GÜNAYDIN'daki görüntüler fotomontaj" açıklamasını yaptı. Daha sonra ağız değiştiren Havva Tilki, görüntülerin 'normal' oduğunu söyledi: "Bahsettiğiniz gay bar, düşündüğünüz gibi bir yer değil; insanlar kız arkadaşlarıyla da gidiyor. Çıplak dansçılar da bilgimiz dahilinde. Aleyna şarkı söylerken gelip şarkı bitince sahneden indiler."

ALEYNA'YI OKULDAN ALDILARMenajer Melek Sarıgil ise, Aleyna Tilki'nin barlarda sahneye çıkmasından para almadığını söylemişti. Daha sonra Sarıgil; Tilki'nin sahneye çıkması için 'Emrah Karaduman'la birlikte veya sadece orkestrasıyla' olmak üzere iki fiyat seçeneği sunduklarını belirtti. Çelişkili ifadelerde bulunan Tilki Ailesi ve menajerin; Türkiye'de sahne yasağı gelmesinin ardından Aleyna'yı yurt dışına götürme kararı aldığı öğrenildi. Lisede okuyan Aleyna'yı okuldan alan Tilki Ailesi, genç şarkıcıyı Almanya'daki alkollü mekanlarda çalıştırmayı planlıyor. Ancak Türkiye'de olduğu gibi, Avrupa'da da 18 yaş altı çocukların alkollü mekanlarda sahneye çıkması yasak. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 34, 35 ve 36'ncı maddelerine göre; çocukların bu tür ortamlarda çalıştırılması uluslararası suç niteliği taşıyor. Eğer Aleyna, Almanya'da gece kulüplerinde sahneye çıkarsa ailesi ve ekibi, ağır cezalar alabilir.

'BUNLAR TEHLİKELİ YAŞLAR'Günaydın'ın gündeme taşıdığı, 16 yaşındaki Aleyna Tilki'nin içkili mekanlarda sahneye çıkması olayına, ünlü isimlerden yeni yorumlar geldi. Önceki gün Akmerkez'de görüntülenen DMC Genel Müdürü Samsun Demir, Aleyna Tilki'yle ilgili sorulara şöyle yanıt verdi: "Biz gerekli açıklamaları yaptık, bu durumdan sizin kadar biz de rahatsızız. Yapımcı olarak benim yapacak bir şeyim yok. Biz sadece albüm yaptık, 16 yaşında albüm yapılamayacağıyla ilgili yasal bir düzenleme yok. Aleyna'nın sahneye çıktığı mekanları ise ailesi ve menajeri belirliyor."

'ÇOCUĞUMA İZİN VERMEM'Önceki gün Akmerkez'de alışveriş yapan şarkıcı Altay da, Aleyna Tilki'yle ilgili şunları söyledi: "Sanatçı ve şarkıcı olmanın yaşı olmaz fakat bu durum farklı. 18 yaşından küçük birisi, barlarda sahneye çıkamaz. Ben çocuğumun barlarda çıkmasına asla izin vermem."

'AMAN DİKKAT !'Sanatçı Orhan Ölmez ise önceki gün TRT FM'de konuk olduğu bir programda Aleyna Tilki'nin durumunu değerlendirdi. Kendisi de çocuk yaşta sahneye çıkan Ölmez, o dönem sadece alkol olmayan düğünlerde bağlama çaldığını belirtti. Tilki'ye "Bekle biraz" diyen Ölmez, şöyle konuştu: "Bunlar tehlikeli yaşlar. Umarım çevresindekiler onu doğru yönlendirir. Aleyna'nın zihnen yıpratılmaması lazım. O yollardan geçmiş biri olarak 'Aman dikkat!' diyorum. Ailesi de bazı şeyleri düşünüyordur ama pek de düşünülmediğini görüyorum."

Yorumlar | 0
üye profil