Aneesa Sharif akademisyenlikten modelliğe uzandı

Aslen bir makyaj sanatçısı olarak başladığı hayatına, üniversitede öğretim üyeliği ve son olarak da modellik sığdıran Aneesa Sharif, hayatının her döneminde insanlara bir şeyler öğreten insan oldu.

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2021 11:05
Değiştirme Tarihi: 04.08.2021 11:05
Aneesa Sharif akademisyenlikten modelliğe uzandı

Yaptığı her işte başarıları ile adından söz ettiren Aneesa’nın makyaj endüstrisinin o ışıltılı ve ihtişamlı dünyasına olan tutkusu Amersham & Wycombe Colloge’da makyaj öğretmesini sağladı. Makyaj fırçası Aneesa Sharif’in her zaman tutunduğu dal oldu. 2016 yılında “En İyi Kadın Model” ödülünü aldıktan 2 yıl sonra dünyaca ünlü Voyage dergisinde başarılarından bazıları yayınlandı. Bangkok’taki fotoğraf çekimlerinden, Londra’daki moda çekimlerine oradan da Pakistan’daki Uluslararası Moda Haftası çekimlerine süren koşuşturmacaların ardından, gösterilen bunca çabanın neticesi olarak Aneesa Sharif şu an Asya Endüstrisine hükmediyor ve o artık dünyaca tanınan biri oldu.

Aneesa Sharif’in memleketi Pakistan’a taşınması, kendi içerisinde kendisini keşfetme yolculuğunun başlamasına neden oldu. Memleketi Pakistan’ın üzerinde iz bırakan tarzının,  renklerinin ve daha da önemlisi kültürünün farklılıklarını gözlemledikten ve her birini kendince tasavvur ettikten sonra tüm bu gözlemlerinin kendisini kişisel bir marka yaratmaya zorladığını hissetti. Gerek kendisinin gerekse her yaştan kadın için modanın ne anlama geldiğini tanımlama arayışı olarak kendisini bu markanın içerisinde buluverdi. Uzun uğraşlar sonucunda ortaya koyduğu koleksiyonuna aynı zamanda çocukluğunun da lakabı olan “Niya” adını verdi.