Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Altay: Babama hiç seni seviyorum diyemedim

Altay: Babama hiç seni seviyorum diyemedim

Ünlü şarkıcı Altay, konuk olduğu programda çok özel bir itirafta bulundu.

26.04.2017 15:23

Başarılı sunucu Emre Saygı’nın Youtube’den canlı yayınlanan Türkiye’nin ilk interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin konuğu, ünlü şarkıcı Altay oldu. Hayli keyifli anların yaşandığı canlı yayında Altay, Emre Saygı ve sosyal medya kullanıcılarının sorularına samimi açıklamalarda bulundu. 

Mesleğe düğün şarkıcılığıyla başladım
 29 yıldır müzik piyasasında olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyleyen Altay “ Bu yollardan gelip gidenler olacak ama ben hep burada olacağım. Benim işim müzik, hayatım müzik ve 29 yıldır bu piyasadayım. Düğün şarkıcılığıyla mesleğime başladım” dedi.

 

altay

Babama hiç seni seviyorum diyemedim
 Babasına hayatı boyunca 'Seni seviyorum' diyemediğini ve vefatından bir gün sonra babası için şarkı yazdığını söyleyen Altay “ En sevdiğim şarkım babama yazdığım şarkıdır.  Babama hiç bir zaman  'Seni seviyorum' diyemedim. Babam için yazdığım şarkı  Ebru Gündeş’in okuduğu ‘Sensizim’ şarkısıydı. Şarkının gerçek adı 'Seni seviyorumdur” dedi.

 Klipte motosikleti ben kullanmadım
 Yıllar önce bir klibindeki motosiklet sahnesinde herkesin motosikleti kullananın kendisi olduğunu bildiğini ancak gerçeğin öyle olmadığını söyleyen Altay “Yıllar önce motor kullanılan bir klibim vardı. Havadan çekilen görüntülerde helikopter kullandık. Herkes motosikleti ben kullandım diye biliyordu ama o ben değildim” dedi.

 Saçlarımı sıfıra vurdum
 Saçlarının uzun olduğu konservatuar yıllarında hocasının 'Serseri gibi eğitim alıyorsun' demesi üzerine saçlarını sıfıra vurdurduğunu söyleyen Altay ‘Konservatuardayken katı kuralları olan bir okuldaydım. Bölüm başkanı 'Serseri gibi eğitime geliyorsun' dediği için bende saçlarımı sıfıra vurdum. Ertesi günde sahneye bandana ile çıktım. O günden sonra hep bandana takıyorum. Sonrasında da zaten saçlarım döküldü” dedi.

 Şampuan reklamında oynamak isterim 

Estetisyenler  kendisine reklamlarını yapmak için saç ekmek istediklerini söyleyen Altay “Estetisyen arkadaşlarım reklamlarını yapmak  için saç ekelim diyorlar ama kabul etmiyorum. Alışkın değilim zaten şuan saçlara. Ayrıca projelendirdiğim reklam filmleri var. Jilet, jöle, şampuan reklamlarında oynamak için” dedi.

 Para için dizide oynamam 

Müzik piyasasına ilk girdiği zaman dizi teklifleri aldığını ancak kabul etmediğini söyleyen Altay “ İlk piyasaya çıkanlara dizi teklifleri gelirdi. Bana da geldi. Yoğun çalıştığımdan kabul etmemiştim şimdi de olsa yine oynamam. Hem çok zor hem zaman ayırmak lazım ben müzikle ilgilenmek istiyorum. Para kazanacağım diye dizi de oynayamam” dedi.

 Ezberimde 3 bin şarkı var
 Yıllardır sahnede olduğu için repertuarında 3 bine yakın şarkı olduğunu söyleyen Altay “ Sahnede çok fazla şarkı söylüyorum. Kendime ait 250'den fazla şarkım var.  Ezberimde de 3 bine yakın şarkı var. Her yıl çıkan tüm albümleri alıp repertuara ekliyorum” diye konuştu.

 Çocukluğumda su sattım
Çocukluk zamanlarında çalışmaya başladığını maçlardan sonra su sattığını söyleyen Altay “Çocukluğumda maç yaptıktan sonra buzdolabına koyduğum suları satardım. Ayrıca simitte sattım ve bundan da gurur duyuyorum” diye konuştu. 

Yorumlar | 0
üye profil