Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Allah hepinizden bin kere razı olsun'

'Allah hepinizden bin kere razı olsun'

FETÖ'ye mensup askerlerin, darbe girişiminin 5. gününde, onbinlerce Başkentli'nin Kızılay Meydanı'nı doldurarak tuttukları 'Demokrasi Nöbeti'ne, ünlü sanatçılar da destek verdi.

21.07.2016 13:52

Mesai çıkışı Kızılay Meydanı’na gelerek toplanmaya başlayan Ankaralılar, sabahın ilk ışıklarına kadar alanı terk etmeyerek, büyük bir şölen havasında  'Demokrasi Nöbeti' tutuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in öncülük ettiği, Kızılay Meydanı’ndaki 'Demokrasi Nöbeti'nin 5. gününde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin yanı sıra sanatçılar ve onbinlerce vatandaş katıldı.  Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan platformun üzerinde, Başkan Gökçek ile birlikte ünlü sanatçılar Alişan, Mustafa Ceceli,Emre Altuğ, Ece Erken, Dilber Ay,Kutsi ve Berdan Mardini gibi ünlü sanatçılar yer alarak, vatandaşları selamlayıp kısa konuşmalar yaptı.

Kızılay Meydanı’nı dolduran Başkentlilere hitaben konuşan sanatçılardan Emre Altuğ, "Şanlı ordumuzun şerefli askerleri, şerefli polislerimizin önünde ben de saygıyla eğiliyorum, bizim için şehit olan askerlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz; aynı şekilde vatanı, milleti, devleti için gözlerini kırpmadan şehit olan polislerimizin önünde saygıyla eğiliyorum" diyerek, Türk milletinin, her zaman birbirini sıkıca kucakladığını söyledi.  Sanatçı Mustafa Ceceli, bu topraklarda artık kimsenin darbe yapamayacağını belirterek, “Ankara, İstanbul, tüm şehirler kenetleniyorsa, Türkiye kenetlenebilir. Hayatlarını kaybeden, canlarını veren bütün şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Allah, kardeşi kardeşe kırdırmasın, Allah dirliğimizi, beraberliğimizi bozmasın" diye konuştu. Ceceli, daha sonra seyircilerin eşliğinde bir ilahi okudu.  Renkli görüntülerin oluştuğu gecede söz alan Alişan, 6 gündür demokrasi nöbeti tuttuklarını kaydederek, "Allah hepinizden bin kere razı olsun. Türkiye, böyle bir şerefsizler, hainler çetesi görmedi. Sizler demokrasimize sahip çıktınız” diye konuştu.  Nihat Doğan ise darbe girişiminin ilk anlarında tepki gösterdiğini belirterek, eski Başbakan Adnan Menderes’in asıldığı darbe döneminin kötülüklerinden söz etti.  GÖKÇEK: DEMOKRASİ KAHRAMANLARI BURADA  Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, ellerinde Türk bayraklarıyla Kızılay Meydanı'nı dolduran kalabalığın darbe karşıtı sloganları ve sevgi gösterileri arasında halkı selamladı. Başkan Gökçek, “Demokrasi kahramanları burada, alkışı hak eden bunlar, Allah hepinizden razı olsun. Var olun, nur olun” ifadelerini kullandı.  Demokrasi nöbeti, dün gece renkli görüntülere de sahne oldu. Bir kız çocuğu İstiklal Marşı şiirini okurken, sahneye davet edilen bir nine de darbe girişiminde bulunan vatan hainlerinin cezalandırılmasını isteyerek, “Bu hainliği evladım bile yapsa, asılmasını isterim” şeklinde konuştu. Nine, şehitler için de dua etti.  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, “FETÖ terör örgütü, ülkemize, demokrasimize,milletimize bir darbe yapmak istedi. Ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz dik durdu. Ama en önemlisi, bu uğurda şehit olan milletimizin cesareti. O darbecilere, Türk Milleti darbe yaptı” açıklamasında bulundu.  Mevlüt Çavuşoğlu, Türk milletiyle gurur duyduklarını belirterek, “Sizin hizmetkarınız olmaktan, böylesine bir milletin hizmetkarı olmaktan onur duyuyoruz” dedi.  Kızılay Meydanı’ndaki 'Demokrasi Nöbeti'ni sabahın ilk ışıklarına kadar terk etmeyen başkentlilere, Büyükşehir Belediyesi tarafından su ve çeşitli kumanyalar ikram ediliyor.

Yorumlar | 0
üye profil