Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Alişan'ın babası ilk kez konserini izledi

Alişan'ın babası ilk kez konserini izledi

Kıbrıs Kaya Artemis’te sahne alan Alişan’ı; babası Mehmet Bey, annesi Suzan Hanım, kardeşi Selçuk ve yengesi en ön masadan izledi.

18.09.2016 18:33

Alişan, "Hayatımda tüm sevdiklerimle ve özellikle babamla birlikte olduğum ilk konserim. Sanat hayatımın 20'nci yılındayım ve 20 yıl sonra babam ilk kez bir konserimi izlemeye geliyor çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Hareketli bir repertuar ile sahne alan ünlü şarkıcı, askerlik arkadaşı olan davulcusu ile davul şov yaptı.

Bini aşkın misafirine eğlenceli bir gece yaşatan Alişan, "Sağlık, huzur mutluluk ve kendim gibi müzmin bekarlara kısmetler diliyorum” diyerek konseri bitirdi.

Alişan kimdir?
Alişan, 1976 doğumlu arabesk ve pop müzik şarkıcısı. Başrolünde olduğu Aynalı Tahir (1998) adlı diziyle iyice tanınan ve sevilen şarkıcı, çıakrdığı albümlerle de gündeme gelmiştir.

Bingöllü bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976'da İstanbul Kasımpaşa'da dünyaya geldi. Gerçek adı Serkan Burak Tektaş olan ünlü şarkıcı müzik piyasasına atıldıktan sonra Alişan olmuştur.

Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses'in "Sabuha", İzzet Altınmeşe'nin "Maden Dağı" adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Serkan'a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü.

Serkan'ın en büyük amacı pilot olmaktı ancak ÖSS'den yeterli puanı kazanamayınca bu hayali suya düştü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik'in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Serkan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir' in de desteğiyle ilk albümü "Sana Birşey Olmasın" ı 1997'de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası "Kralı Gelse" adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı, şarkısı dilden dile dolaştı. Alişan'ın müzikteki hedefi, her genç yenetek gibi, en iyilere imzasını atıp kalıcı olabilmek.

Albümleri

Derdo - Elazığ'ın Güzelleri (Serkan Burak olarak)

- 1991 (Minerva Müzik) Aşık Oldum

- 1996 (Kral Müzik) Sana Bir Şey Olmasın

- 1997 (Prestij Müzik) Var Ya

- 1999 (Prestij Müzik) Kara Çadır

- 2000 (Prestij Müzik) Alişan

- 2001 (Prestij Müzik) Söz Mü?

- 2002 (Prestij Müzik) Keje

- 2003 (Prestij Müzik) Kalbim Ellerinde

- 2004 (Akbaş Müzik) Olay Bitmiştir

- 2005 (Avrupa Müzik) Ve Kimselere Güvenmiyorum

- 2007 (Erol Köse Production) Senfonik Çağdaş İlahiler

- 2007 (Erol Köse Production) Sevgilerimle

- 2008 (Seyhan Müzik) 10

- 2011 (Kaya Müzik) Melekler İmza Topluyor

- 2011 (Kaya Müzik) Seni Biraz Fazla Sevdim

- 2013 (Poll Production)

Yorumlar | 0
üye profil