Ali Şener kimdir? Mesleği ne?

Dövme sanatçıcısı Ali Şener, tasarladığı dövmelerle adından söz ettiriyor. Ünlü isimlere hizmet veren Ali Şener, sanat dünyasından basketbolculara kadar herkese özel dövmeler yapıyor. Peki kimdir Ali Şener? 

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2021 14:18
Değiştirme Tarihi: 02.04.2021 14:20
Ali Şener kimdir? Mesleği ne?

Ali Şener Kimdir?

Ali Şener, Konya iline bağlı Ereğli’de 01.01.1989 tarihinde dünyaya gözlerini açtı. Dövme sektörü ile tanışması ise Alanya’da bir dövme ve piercing stüdyosunda çalışmaya başladığı 2003 yılına denk geliyor. Dövme ve piercing sektörünü meslek olarak seçmek isteyince, dünyada bu alanda neler olmuş bakmak için yurtdışına çıkma kararı aldı.

Ali Şener, aldığı bu karar üzerine İsveç’in başkenti Stockholm’e taşındı. Böylece dövme ve piercing alanındaki bilgilere ve gelişmelere daha hızlı ulaşabileceği uluslararası fuarlara da rahatlıkla katılım sağlayabilirdi. Stockholm’de, dövme ve piercing sektörü ve piyasası hakkında araştırmalar ve gözlemler ile geçen yaklaşık bir yıllık sürenin ardından kendi stüdyosunu kurdu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Ali Şener, Moonlight Body Art adını verdiği bu dövme ve piercing stüdyosunu başarı ile yaklaşık beş yıl süresince işletti. Ancak takvimler 2011 yılını gösterdiğinde memleket hasreti dayanılmaz boyutlara ulaşmış olsa gerek. Çünkü 2011 yılında, Stockholm’de sıfırdan kurduğu yaşamını ve işini bırakıp Türkiye’ye geri dönme kararı aldı. 

Ali Şener, mesleğini Türkiye’de icra edebilmek için İstanbul’u seçti. İstanbul’da kurduğu Ataşehir Tattoo Art stüdyosunu hala bir başarıyla işletiyor. Burada yetiştirip, sektöre kazandırdığı sayısız sanatçı ile şöhretlerini artırarak yollarına devam ediyorlar.