Ali Deniz Kardelen ilk solo albümünü yayınladı

Ali Deniz Kardelen ilk solo albümünü yayınladı

Fingerstyle alanında Amerika kıtasında en prestijli 3 yarışmadan Kanada Gitar Festivalinde ikincilik; Indiana State'den ise birincilik elde eden Ali Deniz Kardelen'in ilk solo albümü 'First Steps' müzikseverlerle buluşuyor.

Müziğe küçük yaşlarda piyano ile başlayan, 11 yaşında gitar çalmaya başlayan Ali Deniz Kardelen, Çanakkale’de lise etkinlikleri, yerel mekanlar ve ev konserlerinde çaldı. 

Akustik gitarın son yıllarda yaşadığı devrim içerisinde kendi eserlerini üretirken, bir yandan da akustik gitar ile farklı çalışmalar yapan Kardelen, kendini en iyi ifade edebileceği “Fingerstyle“ üzerine yoğunlaştı. Gitar üzerinde kullanabileceği sesleri tanıdıkça, müzikal tecrübeleriyle öğrendiklerini kompozisyonlara aktardı. 

 

 

Türkiye'de örneğine pek rastlanmayan “ Fingerstyle “ anlamında Ali Deniz Kardelen bestelerinde birini geçtiğimiz aylarda sosyal medya aracılığıyla müzik severlere sundu. 

Andy Mckee, Thomas Leeb, Jon Gomm, Chris Woods gibi Fingerstyle öncülerinin övgülerini aldı. Ülkemizde henüz fazla bilinmeyen Arp Gitar ile müzik yapmaya başlayan Ali Deniz Kardelen, ilk solo albümüne bir de arp gitar ile yaptığı bestesini ekledi.

 

 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 07/10/2016 14:57:56

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin