Alec Baldwin ölümle sonuçlanan set kazasının ardından ilk kez konuştu: “Suçluluk hissetmiyorum”

Alec Baldwin, Rust filminin çekimleri sırasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüyle sonuçlanan silah kazasıyla ilgili ilk kez röportaj verdi. ABC News’ten George Stephanopoulos’a konuşan ünlü yıldız, trajik olayın ardından fiziksel ve duygusal sağlığı konusunda samimi açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2021 13:48
Değiştirme Tarihi: 03.12.2021 14:05
Alec Baldwin ölümle sonuçlanan set kazasının ardından ilk kez konuştu: “Suçluluk hissetmiyorum”

21 Ekim’de New Mexico’da yaşanan olayda, oyuncu Alec Baldwin elindeki tabancadan çıkan kurşunla 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Hutchins’in ölümüne ve yönetmen Joel Souza’nın yaralanmasına sebep olmuştu. Sette neden gerçek kurşunların kullanıldığıyla ilgili soruşturma devam ederken aktör Baldwin olayla ilgili ilk kez röportaj verdi. Verdiği röportajda, tetiği aslında hiç çekmediğini, yalnızca tabancanın horozunu kaldırdığını ve horozu bıraktığında silahın patladığını söyledi.

Baldwin olayın etkisinden çıkamadığını, sürekli o günle ilgili rüyalar gördüğünü ve silah görüntülerinin onu geceleri uyutmadığını açıkladı. Altı küçük çocuğu ve yetişkin bir kızı olan Baldwin sözlerine “Fiziksel olarak bununla boğuşuyorum. Çok yorgunum çünkü çocuklarım için ayakta olmaya çalışıyorum. Ailem sahip olduğum tek şey. İçtenlikle söylüyorum ki, kariyerim daha az umurumda olamazdı.” diyerek devam etti.

“Suçluluk hissetmiyorum”

Ünlü aktör, Stephanopoulos’un “Şoke oldun, kızgınlık hissettin, üzüntü hissettin. Suçluluk da hissettin mi?” sorusuna “Hayır.” cevabını verdi ve şunları ekledi: “Olanlardan birisi sorumlu, bunun kim olduğunu söyleyemem ama bildiğim, bunun ben olmadığım. Samimiyetle söylüyorum ki eğer benim sorumluluğum olduğunu hissetseydim kendimi öldürebilirdim. Bunu öylesine söylemiyorum.”

Baldwin aynı zamanda kendisine ‘muhtemelen cezai suçlamayla karşılaşmayacağının’ söylendiğini ekledi. “Saklayacak hiçbir şeyim yok” dedi ve soruşturmaya yardımcı olduğunu da açıkladı.

“Kariyerim bitebilir”

Stephanopoulos’un, Baldwin’in Hollywood kariyerinin sona erip ermeyeceği sorusuna “sona erebilir” cevabını veren 63 yaşındaki Alec Baldwin, daha önce imzaladığı bir projeyi yeniden gözden geçirdiğini söyledi ve artık içinde silah olan herhangi bir filmde yer alamayacağını ekledi.

İlgili Sayfalar: Magazin