Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Alaaddin Us ile ilgili acı gerçek!

Alaaddin Us ile ilgili acı gerçek!

İzmir'de önceki gün geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 60 yaşındaki müzisyen Alaaddin Us için Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi.

23.11.2016 18:33

Tören için Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezi'ne getirilen Alaaddin Us'un cenazesi sahneye konulduktan sonra, eserleri eşliğinde sanatçının öz geçmişi anlatıldı. Törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, hayatını kaybeden Us'u uğurlamanın acısını yaşadıklarını belirterek, tüm sanat camiasına başsağlığı diledi.

"Bu araba yarınlarda tabutumuza dönüşebilir"
Sanatçı Suavi Saygan ise Us'un eserlerinden birini kendisinin seslendirdiğini ifade ederek yüreğinin yangın yeri olduğunu söyledi.

Trafik kazalarının son bulmasını temenni eden Suavi, şöyle konuştu:

"Bir dergi için ön söz gibi bir şey yazar mısınız, demişlerdi. Biz Alaaddin ile en arkada köşede bir yerde şu satırları yazmıştık, çok net hatırlıyorum. 'Belki anlımızdan, belki emeğimizden tasarruf ederek bir araba alırız ama öyle bir ülkedeyiz ki bu araba yarınlarda tabutumuza dönüşebilir' diye bir not düşmüştük. Temennimizi, araçların tabuta dönüşmediği keyif aracına dönüştüğü bir dönem dileyerek kapatmıştık. Dergide ikimizin ortak imzasıyla yayınlandı ve Alaaddin'in aracı kendisine tabut oldu."

Sanatçı İlkay Akkaya ise Us ile dostluklarının 25 yıldır ilk günkü gibi sürdüğünü belirterek, şu durumda bir şeyler söylemenin zorluğunu dile getirdi.

Sevinç Öztürk ayakta durmakta zorlandı
Kazada yaralanan Sevinç Öztürk'ün tören sırasında ayakta durmakta güçlük çektiği ve yakınları tarafından teselli edildiği görüldü. Törene katılanlardan bazıları da gözyaşı döktü.

Etkinlik sonunda omuzlara alınan Us'un cenazesi, defnedilmek üzere İstanbul'a gönderildi. Cenze törenine, Us'un damadı Özgür Ümitli, sanatçı arkadaşları Cevdet Bağca, Zafer Güler, Hasan Demir, Özgür Günay ile sevenleri katıldı.

Bornova ilçesinde 21 Kasım'da kamyonun otomobile çarpması sonucu Alaaddin Us yaşamını yitirmiş, Sevinç Öztürk (26) ve Olgun Özdemir (41) yaralanmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil