Akasya Asıltürkmen: Saçları kazıtınca oyuncu olunmuyor

Akasya Asıltürkmen: Saçları kazıtınca oyuncu olunmuyor

Uzun süredir ekrandan uzak kalan ve şu sıralar anne olmaya hazırlanan Akasya Aslıtürkmen iş ve özel yaşamı ile çarpıcı açıklamalar yaptı.

Emre Saygı’nın Younow’dan canlı yayınlanan Türkiye’nin ilk interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin konuğu, ünlü oyuncu Akasya Asıltürkmen oldu. Hamileliği nedeniyle uzun süredir ekranlardan ayrı kalan Asıltürkmen, canlı yayında Emre Saygı’nın ve sosyal medya takipçilerinin sorularını yanıtladı.

"Perişan oldum"
Oyunculuk hakkında soruları yanıtlayan Akasya Asıltürkmen “Saçı kazıtıp oyunculuk yapmak gibi şeyler hiçbir şey değil. Geçen sene ‘Enkaz’ diye bir filmde oynadım. Bir kere seyredebildim. Bir daha seyretmeyeceğim kesinlikle. Onu da festivalde seyrettim. Perişan oldum. Enkazda günlerce kalıp sonra ölen bir kadını oynadım ve gerçekten de o enkazdan normal çıkamadım.

akasya aslıtürkmen

Oyuncu olmama ve aslında bunun da eğitimini almış olmama rağmen. Biz hayatla karakteri biraz ayırıyoruz. Bu kadar zor, bu kadar katmanlı zorlukları olan roller insanda biraz etki bırakıyor. Kabul etmek lazım. Yani saç kazımak, ekstrem şeyler ve tipler aslında bizim için kolaylık. Daha zor olan normal sıradan bir kadını oynamak.’ Dedi.

"Ünlü denilince küfür yemiş gibi oluyorum"
Bilinmeyen yönleri hakkında konuşan Akasya Asıltürkmen “Ünlü olmak çok tuhaf bir şey. Böyle ‘Aaaa ünlü!!’ dedikleri zaman baya küfür yemiş gibi hissediyoruz. Çünkü sen senelerce konservatuarlar oku. Shakespeare’ler hatmet. İşte öğretmen ol, hoca ol, bir şey ol. Üniversiteler bitir. ‘Aaaa ünlü!!’ desinler. Oyuncu ama mesela sabah programına çıkan o ‘kısmetse olur’ programındaki kız da ünlü. Onu görünce ‘Aaa kısmetse olurda ki Müjde’ filan diyorlar. Sonra sana bakıp ‘Aaa ünlü bu!’.  Hatta Müjde’yi isim soyadıyla tanıyor. Beni tanımıyor. ‘Aaa bu şeydeki şey, ben sizi çok seviyorum nerden seviyorum?’ diyor.  Senden oynadığın bütün dizileri saymanı istiyor. Saymaya başlıyorsun” dedi.

"Doğum sezeryan olacak"
Yakın zamanda anne olmaya hazırlanan Akasya Asıltürkmen "2004’de bir trafik kazası geçirdim. Ağır bir trafik kazası. 7 kırık falan vardı. Kalça kemiklerimden pubis kemiğim kırıldığı ve biraz da yamuk kaynadı. O zaman bana doktorum, normal yolla doğuramazsın, diye. Bu nedenle  doğum sezaryen olacak. Ben yine doktoruma sordum.  Bu kadar zaman geçti doğurabilir miyim?. Kalça yapın biraz farklı olduğu için, mümkünse normal doğum tercih etmeyeceğiz dedi. Sezaryen bir seçenek değildir. Ancak bir problem olduğunda yapılması gerekir" dedi.

Görüntülenme : 706 Yayınlanma Tarihi: 04/10/2016 11:19:40

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin