Akasya Asıltürkmen: Saçları Kazıtınca Oyuncu Olunmuyor

Akasya Asıltürkmen: Saçları Kazıtınca Oyuncu Olunmuyor

Hamileliği nedeniyle uzun süredir ekranlardan ayrı kalan Asıltürkmen, canlı yayında Emre Saygı'nın ve sosyal medya takipçilerinin sorularını yanıtladı.

Oyunculuk hakkında soruları yanıtlayan Akasya Asıltürkmen "Saçı kazıtıp oyunculuk yapmak gibi şeyler hiçbir şey değil. Geçen sene 'Enkaz' diye bir filmde oynadım. Bir kere seyredebildim. Bir daha seyretmeyeceğim kesinlikle. Onu da festivalde seyrettim. Perişan oldum. Enkazda günlerce kalıp sonra ölen bir kadını oynadım ve gerçekten de o enkazdan normal çıkamadım. Oyuncu olmama ve aslında bunun da eğitimini almış olmama rağmen. Biz hayatla karakteri biraz ayırıyoruz. Bu kadar zor, bu kadar katmanlı zorlukları olan roller insanda biraz etki bırakıyor. Kabul etmek lazım. Yani saç kazımak, ekstrem şeyler ve tipler aslında bizim için kolaylık. Daha zor olan normal sıradan bir kadını oynamak.' Dedi.

ÜNLÜ DENİLİNCE KÜFÜR YEMİŞ GİBİ OLUYORUM

Bilinmeyen yönleri hakkında konuşan Akasya Asıltürkmen "Ünlü olmak çok tuhaf bir şey. Böyle 'Aaaa ünlü!!' dedikleri zaman baya küfür yemiş gibi hissediyoruz. Çünkü sen senelerce konservatuarlar oku. Shakespeare'ler hatmet. İşte öğretmen ol, hoca ol, bir şey ol. Üniversiteler bitir. 'Aaaa ünlü!!' desinler. Oyuncu ama mesela sabah programına çıkan o 'kısmetse olur' programındaki kız da ünlü. Onu görünce 'Aaa kısmetse olurda ki Müjde' filan diyorlar. Sonra sana bakıp 'Aaa ünlü bu!'. Hatta Müjde'yi isim soyadıyla tanıyor. Beni tanımıyor. 'Aaa bu şeydeki şey, ben sizi çok seviyorum nerden seviyorum?' diyor. Senden oynadığın bütün dizileri saymanı istiyor. Saymaya başlıyorsun" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil