"Şerefimle oynamaya çalıştılar"

'Şerefimle oynamaya çalıştılar'
Yayınlanma Tarihi: 26.09.2014 16:27 | Değiştirme Tarihi: 26.09.2014 16:27

Ünlü sinema sanatçısı yazlığında komşusunun pitbull cinsi köpeğini şikayet ettiği gerekçesiyle hayvanseverler tarafından tepki almış sonrasında da dava açmıştı.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki yazlığında, Alman uyruklu komşusunun pitbull cinsi köpeğini şikayet ettiği gerekçesiyle hayvanseverler tarafından tepki alan sinema sanatçısı Ahu Tuğba, açtığı davanın ilk duruşmasına katıldı.Sinema sanatçısı Ahu Tuğba, Mahmutlar mahallesindeki yazlığında Alman uyruklu komşusunun “Pitbull” cinsi köpeğini şikayet ettiği iddiasıyla hayvanseverlerin tepkisiyle karşılaşmıştı. Bu nedenle 18 Mart 2012’de şikayette bulunan Tuğba, bugün Alanya Adliyesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına katıldı.

"Bana iftira atılmıştı"Adliye girişinde iddiaları yanıtlayan Ahu Tuğba, "18 Ekim 2012’de bana atılan büyük iftira bugün 2014 yılında karşıma çıktı. Bu köpeği şikayet etmediğim halde bana iftira atılmıştı. Hayvanseverler toplanmış ve bana haberim olmadan tepki göstermişti. İzzet-i nefsimle, namusumla ve şerefimle oynamaya kalkmışlardı. Köpeği bahane ediyorlar. Altında başka şeyler var. Bana şahit olan kişiye 30 kişi saldırmış, arabasını testereyle yarmışlar. Ayrıca evini elinden almak için mahkemeye vermişler. Bana bu iftiraları atanlara sesleniyorum, adalet ölmedi. Mafyalıkla bu işler çözülmez, ben devletime, hakim ve savcılarımıza, adalete güveniyorum” dedi. Duruşma ertelendiSinema sanatçısı Ahu Tuğba'nın, Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki yazlığında tartıştığı komşuları aleyhine açtığı hakaret davasının ilk duruşmasında erteleme kararı çıktı.Alanya'nın Mahmutlar Mahallesi'ndeki yazlığında 18 Ekim 2012 tarihinde Alman komşusuna ait 'Pitbull' cinsi köpekten rahatsız olması üzerine komşularıyla tartışan sinema sanatçısı Ahu Tuğba, kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle davacı oldu. Bugün Alanya Adliyesi'nde yapılan ilk duruşmada mahkeme heyeti tanıklardan birinin katılmaması gerekçesiyle duruşmayı 21 Kasım 2014 tarihine erteledi.Mahkeme öncesi gazetecilere açıklama yapan Ahu Tuğba, şöyle dedi:"Bu davada bana iftira atıldı. Hayvanseverler de toplanarak, haberim olmadan bana tepki göstermişti. İzzeti nefsimle, namusumla ve şerefimle oynamaya kalkmışlardı. Köpeği bahane ediyorlar. Altında başka şeyler var. Benim şahidim olan kişiye 30 kişi saldırarak arabasını testereyle yarmışlar. Ayrıca evini de elinden almak için mahkemeye vermişler. Bana bu iftiraları atanlara sesleniyorum, adalet ölmedi. Mafyalıkla bu işler çözülmez. Ben devletime, hakim ve savcılarımıza, adalete güveniyorum." DHA