Ahmet Kural'a verilen hapis cezası sonrası Sıla'dan ilk açıklama

Ahmet Kural'a verilen hapis cezası sonrası Sıla'dan ilk açıklama
Yayınlanma Tarihi: 22.04.2019 11:30 | Değiştirme Tarihi: 22.04.2019 12:53

Ahmet Kural'a verilen hapis cezası sonrası Sıla Gençoğlu son dakika açıklamasında bulundu.

Ahmet Kural ile arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın karara bağlanmasının ardından adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Sıla Gençoğlu, "Öncelikle mutluyum tabii ki. Türk adaletine çok çok teşekkür ediyorum.  Tecelli etmiş olması benim için ve bu pozisyona düşmüş, düşebilecek bütün kadınlar için bence gerçekten çok güven verici" dedi. 

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ile oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin dava karara bağlandı. Ahmet Kural'ın 16 ay 20 gün ceza aldığı duruşma sonrası açıklamalarda bulunan Sıla Gençoğlu, "Öncelikle mutluyum tabii ki. Türk adaletine çok çok teşekkür ediyorum.  Tecelli etmiş olması benim için ve bu pozisyona düşmüş, düşebilecek bütün kadınlar için bence gerçekten çok güven verici. Çok zor ve çok travmatik bir dönemdi benim için. Çünkü bunun iddia olduğu söylendi, türlü iftiralara uğradım, dünya kadar manipülasyonlar yapıldı. Karşısında ne kadar kuvvetli de olsanız, ne kadar ekonomik özgürlüğünüz de olsa, mesleğiniz altın bilezik gibi dursa da bileğinizde çok kolay bir şey değil aslında sağlam kalmak. Ama sahiden bugün adalet beni yüreklendirdi. Susmak, iyi bir fikir değil. Belki birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz. Kendi başınıza gelen kötü bir şey belki iyi bir şeye vesile olabilir. O yüzden mümkün mertebe herkese biraz cesur olabilmeyi, yürekli olabilmeyi salık veriyorum" diye konuştu.

"ÇOK ADİL BİR DURUŞMA OLDU"

Sıla Gençoğlu, verilen cezanın yeterli olup olmadığı sorusunu "Yargının çok adil olduğu kanaatindeyim. Çok adil bir duruşma oldu" diye cevapladı.

"BİRAZ CESUR VE BİRAZ YÜREKLİ OLMAKTA FAYDA VAR"

Davanın şiddet görmüş diğer kadınlara örnek olması açısından ne anlama geldiğinin sorulması üzerine ise şarkıcı Sıla Gençoğlu "Zaten emsal mahiyetinde bir dava olduğunu zannediyorum. Zaten bu kadar ses vermenin en önemli nedenlerinden biri de buydu. Dediğim gibi, biraz cesur ve biraz yürekli olmakta fayda var. Kolay bir süreç değil sizi gerçekten zorlayan bir süreç. Ama kendi saygımız adına önce hakkımızı aramak zorundayız. Burası madem ki bir hukuk devleti o zaman ses çıkartmak zorundayız"  şeklinde cevap verdi.