Ahmet Arıman, Hayta İsmail rolünü nasıl kaptı?

Ahmet Arıman, Hayta İsmail rolünü nasıl kaptı?

Gülüşü, sempatik halleri hala akıllarda... Hababam Sınıfı'nın Hayta İsmail'i Ahmet Arıman unutulmaz rolü nasıl kaptığını, efsane kadroyu anlattı.

Hababam Sınıfı’ndaki Hayta İsmail rolüyle akıllara kazınan Ahmet Arıman, TV8’de ekrana gelen Magazin 8 programına özel bir röportaj verdi.

Muhteşem kadroya nasıl dahil oldu?
Peki Ahmet Arıman efsane kadroya nasıl dahil oldu, Hayta İsmail rolünü nasıl kaptı? İşte hikayesi…

Küçük klavyesiyle müzisyenlik yapıyormuş gençlik yıllarında Ahmet Arıman. Hayatın tatlı tesadüflerle dolu olduğunu şöyle anlatıyor:

“O zaman ‘Hey’ dergisi var, böyle müzik-magazin dergisi… Oraya ilan verdim, orkestraya girdim ve orkestra turneye çıktı, Münir abiyle tanıştık.”

Münir Özkul sayesinde hayatı değişti
Kısa boylu, komik gülüşlü, Domdom Ali ve Tulum Hayri’nin ekürisiydi Hayta İsmail

“Turneye çıkmıştık, Münir abi de orada şov yapıyordu. Ben de arkada orkestrada çalıyordum. Onun çok hoşuna gitmişim. O sırada gazeteye ilan vermişler tipler aranıyor diye. Domdom, İnek Şaban falan… Ertem Bey, Hayta İsmail’i bir türlü beğenmemiş. Münir abi de bir şans olarak, ‘Ya orkestrada bir çocuk var Ertem, bir gör istersen’ demiş. O da, “Tamam çağır” demiş.”

Haber ile ilgili metin girin!.

Hayta İsmail’imsin sen benim”
“Ertem beyin evine gitti, Gümüşsuyu’na… Konuşkan, çok sempatik, çok da iyi bir beyefendi. Onunla da tanıştık Beş dakika sonra Ertem bey sarıldı bana, öpmeye başladı, ‘Hayta İsmail’imsin sen benim’ dedi.”

“O kadro bir daha bir araya gelmediği için “Hababam Sınıfı” olamıyor”
“Biz öyle profesyonel bir oyuncu falan değildik. Asla öyle görmüyorduk, hala da görmüyoruz. Amatörce bizi çağırdılar, amatörce oynadık. Oradaki arkadaşlarımızın hepsi amatör. O kadroda Halit Akçatepe, Kemal Sunal, Adile Naşit, Şener Şen, Münir Özkul… Bunlar artık üst düzey oyuncular. O kadro bir daha bir araya gelmediği için “Hababam Sınıfı” olamıyor.

Gazete ilanıyla bulunan birçok “Hababam Sınıfı” oyuncusu, ilk kez kamera karşısına bu filmle geçmişti.

Görüntülenme : 1763 Güncelleme Tarihi: 09/09/2016 14:44:21
Yayınlanma Tarihi: 09/09/2016 14:41:52

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin