Adrenalin dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

Adrenalin dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

Amerikalı genç yazar Alexandra Oliva’nın kaleme aldığı ‘Son’, yüksek temposuyla psikolojik gerilim türü sevenleri fethetmeye hazırlanıyor

Amerikalı genç yazar Alexandra Oliva’nın kaleme aldığı, Martı Yayınları’nın okuyucuyla buluşturduğu ‘Son’, gerilim dozu yüksek temposuyla meraklılarıyla buluştu. Survivor tarzı bir yarışmayı konu edinen kitapta, 12 yarışmacının yer aldığı ‘Karanlıkta’ adlı programda yaşananlar anlatılıyor.  Yarışmaya katılanlar “Ad tenebras dedi” cümlesini söyleyerek maceraya yol alıyorlar. “Geceye ya da karanlığa teslim oluyorum” anlamına gelen ve bir nevi çıkış parolası sayılan bu Latince cümleyle yola çıkan yarışmacılar, bir süre sonra zorlu koşullarla karşılaşıyorlar. Yarışmanın hız kazandığı, daha da zorlaşıp sona yaklaştığı ve yarışmacıların artık ekip olmaktan çıkarak yalnız yarışmak durumunda kaldıkları zamanlarda, tuhaf olaylar patlak veriyor. Her yarışmacı gibi kitabın ana karakteri Mae de(Sam)  bunlardan nasibini alıyor. 

Karanlığa teslim olma!Yaşananlar Mae’nin gerçeklerle kurguyu birbirine karıştırmasına neden oluyor. Bir yandan, yarışmayı birincilikle bitirmek için ölümüne mücadele ederken diğer yandan, yaşadığı korkunç tecrübelerin, programın bir parçası olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Tek amacı ise hayatta kalmak ve kendisini bekleyen eşi Miles’a bir an önce kavuşmak.  Kitap bir bölüm Mae’nin, bir bölüm yarışmanın ve yarışmacıların anlatıldığı çapraz kurguyla ilerliyor. ‘Son’, insan psikolojisinin sınırlarını zorlayan koşulları detaylı ve sarsıcı bir gerçeklikle yansıtması açısından da okurları kendine bağlamayahazırlanıyor. 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 01/10/2016 03:01:06

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin