Açıklama TRT Genel Müdürü'nden geldi: Türkiye Eurovision ile görüşmelere başladı

En son 2012 yılında katılım gösterdiğimiz Eurovision şarkı yarışmasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision için yeniden görüşmelere başlandığını açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.06.2021 14:31
Değiştirme Tarihi: 20.06.2021 14:31
Açıklama TRT Genel Müdürü'nden geldi: Türkiye Eurovision ile görüşmelere başladı

Her yıl gündeme gelen ve son olarak 2012 yılında katılım sağladığımız Eurovision şarkı yarışması ile görüşmeler yeniden başladı.

Milliyet gazetesi yazarlarından Ali Eyüboğlu ile konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, yarışmanın ülkemizdeki takipçilerini mutlu edecek ayrıntıları ona anlattı. 

Eren, yaptığı açıklamada TRT’nin ''puanlama sistemi değişmeden katılmayacağız'' kararında halen ısrarcı olduğunu ifade etti ve ''Yönetim kurulumuz da hâlâ aynı kararda devam ediyor, ama bu arada Eurovision’la da görüşüyoruz'' şeklinde konuştu.

İbrahim Eren, bu sene gerçekleşen Eurovision yarışmasını çok başarılı bulduğunu belirttiği açıklamasında ''Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan çok iyi biri geldi. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem'' diyerek Eurovision ile yeniden iletişim kurulmaya başlandığını ifade etti. 

Türkiye Eurovision'a ilk olarak 1975 yıında katılmıştı. 2012 yılına kadar toplamda 34 kez yarışmada yer alan ülkemiz ilk ve tek birinciliğini 2003 yılında Sertab Erener'in Everyway That ı Can' şarkısı ile elde etmişti. Türkiye, 2012 yılında Can Bonomo'nun söylediği Love Me Back şarkısı ile de 7. olmuş ve o yıldan bu yana da yarışmada yer almamıştı.