ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'den corona virüsle mücadele için 10 milyon dolar bağış

ABD televizyon tarihinin en çok izlenen talk show programlarından biri olan ve kendi adıyla anılan The Oprah Winfrey Show'Un sunucusu olan sanatçı Opray Winfrey, koronavirüs (Corona virüs) ile mücadele için 10 milyon dolar bağışladı. 66 yaşındaki sunucunun yaptığı 10 milyon dolarlık bu bağışın 9 milyon dolarlık kısmının erkek ve kız yurtları ve hayır kurumlarına pay edileceği belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2020 12:40
Değiştirme Tarihi: 04.04.2020 12:40
ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'den corona virüsle mücadele için 10 milyon dolar bağış

“The Oprah Winfrey Show”un sunucusu Oprah Winfrey, 10 milyon dolar bağışta bulunarak büyük bir rekora imza attı. ABD televizyon trihinin en çok izlenen talk şov programlarından birini yapan Winfrey, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda, “Yardım kuruluşlarının yaptığı işten çok etkilendim ve şu anda herkesin önceliği evde, güvende kalmak olsa da, birçoğumuzun yardım etmenin yollarını aradığını biliyorum” dedi.

Dünyaca ünlü sunucunun bu bağışının 9 milyon dolarlık kısmı, Mississippi’deki erkek ve kız yurtları dahil olmak üzere hayır kurumlarına bölünecek.

Kalan 1 milyon dolarlık kısım ise, Leonardo DiCaprio ve Apple’ın corona virüsünden etkilenenlere yardım için başlattıkları Amerika Gıda Fonu’na gidecek.