Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
90 kişilik ekip günde 800 bardak çay-kahve içiyor

90 kişilik ekip günde 800 bardak çay-kahve içiyor

Atv ekranlarında bugün yepyeni bir dizi başlıyor: ‘Aşk ve Mavi-Götür Beni Gittiğin Yere’. Çekimleri Ürgüp’te gerçekleşen dizinin heyecanına ortak olmak için soluğu Nevşehir’deki sete konuk olduk

04.11.2016 02:21

Atv ekranlarında bugün yepyeni bir dizi başlıyor: ‘Aşk ve Mavi-Götür Beni Gittiğin Yere’. Çekimleri Ürgüp’te gerçekleşen dizinin heyecanına ortak olmak için soluğu Nevşehir’deki sete konuk olduk

Emrah Erdoğan, Burcu Kıratlı, Işıl Yücesoy, Kenan Bal, Cüneyt Mete gibi önemli isimlerin rol aldığı, yönetmenliğini Hakan Arslan'ın yaptığı 'Aşk ve Mavi-Götür Beni Gittiğin Yere' dizisinin setinde oldukça sıcak bir ortam var. Çekimler bir ay önce başlamış. Tüm ekip Ürgüp'te otelde yaşıyor. Ekip, oldukça yoğun bir tempoda çalışmalara devam ediyor. İki ekip, günde 12-13 saat çekim yapıyor. Çekimler haftanın altı günü sürüyor. Ekipte toplam 90 kişi görev alıyor.

ELYESA BABASINDAN AYRILMIYORGençliği cezaevinde geçmiş, sevmeyi öğrenmeye fırsatı olmamış 'Ali' ve hiç kimseyi sevmeyen 'Mavi'nin hikayesinin anlatıldığı dizinin setinde uyumlu bir aile ortamı yakalanmış. Erken saatlerde dizi ekibiyle bir araya geldim. Dizinin başrol oyuncusu Emrah Erdoğan, sete en erken gelen isimlerden. Ünlü oyuncu, oldukça disiplinli çalışıyor. Her gün hiç aksatmadan set kurulduğu anda çekim mekanında olup hazırlıklarına başlıyor. Emrah'ı eşi Sibel Erdoğan ve minik oğlu Elyesa da Ürgüp'te yalnız bırakmıyor. Emrah Erdoğan, oğluna çok düşkün. Elyesa da babasından ayrı kalmak istemiyor. Bu nedenle bazı günler minik Elyesa sete gelip babasının çalışmalarını takip ediyor ve set aralarında baba-oğul vakit geçiriyorlar. Hatta seti ziyaret ettiğim gün sanatçının oğlu ve eşi Sibel Erdoğan ile karşılaştım. Onlar da Ürgüp'teki yoğun çalışma temposuna alışmışlar. Elyesa babasını özlediği için sete gelmişler. Annesinin kucağında babasını bekleyen Elyesa, set arası verildiğinde bir anda babasının kucağına atladı ve güzel bir uykuya daldı. Emrah Erdoğan ile set arasında konuşma fırsatı yakaladım. Sanatçı, oyuncularla çok iyi uyum yakaladıklarını ve aile ortamında çalıştıklarını vurguladı. Setlerde istekleriyle ve kaprisleriyle gündem olan ünlülerin aksine Emrah, mütevazı ve içten tavırlarıyla herkesi şaşırtıyor. Hatta ekipten öğrendiğimize göre bazen çekim aralarında unutulmaz şarkılarını da mırıldanıyormuş. Ekip arkadaşları bu ana şahit oldukları için çok mutlu olduklarını söylüyor. Başrol oyuncuları çekim aralarında da tüm ekiple vakit geçiriyor. Sanatçı, set aralarında ailesi ziyarete geldiyse onlarla birlikte oluyor. Onların olmadığı günlerde ise kitap okuyor, oyuncularla sohbet ediyor, sette en çok çay içiyor. Işıl Yücesoy, ekibin en enerjik isimlerinden. Sete şarkı söyleyip dans ederek giriyor. Yüksek enerjisiyle bir anda ortamın bütün havasını değiştiriyor. Ünlü sanatçı, yeme-içme düzenine de çok dikkat ediyor. Sağlık sorunları nedeniyle yemeğini kendisi getiriyor. Ev yemekleri yapan bir yerden her gün yemeklerini aldığını söylüyor.

SOĞUK HAVAYA ALDIRMADILARUsta oyuncu Kenan Bal sette çok huzurlu çalıştıklarını vurguluyor. Samimi bir ortamda yapılan çekimlerin ekrana da yansıyacağı görüşünde. Işıl Yücesoy ile daha önce birçok projede birlikte çalıştığı için çok iyi bir uyum yakaladıklarını belirtiyor. Emrah ve Burcu Kıratlı'yı da çok sevdiğini söylüyor. Dizinin kadın başrolü Burcu Kıratlı ise ilk bölüm heyecanını dolu dolu yaşayanlardan. Sette soğuk hava nedeniyle sıkıntılı zamanlar yaşasa da bu duruma alıştıklarını belirtiyor. Ekibin en komik ismi ise Birgül Ulusoy. Oyuncu sette yaptığı esprilerle herkesi kahkahaya boğuyor.

KARAVANDA SOHBET EDİLİYORDizide altı-yedi ana mekan var. Ekip kahvaltılarını otelde yapıyor. Öğle ve akşam yemeklerini ise sette birlikte yiyorlar. Bizim seti ziyaret ettiğimiz gün yemekte mercimek çorbası, pilav, nohut, yoğurt, salata ve tatlı vardı. Ayrıca yoğun geçen çalışma temposunda ekibe meyveler getiriliyor. Günde 700-800 bardak çay ve kahve tüketiliyor. Sette üç karavan var. Ekip, hazırlık aşamasında karavanda sohbet etme fırsatı yakalıyor. Ana mekanlardan biri de konak. Konakta 19 oda var. Oyuncular, hem sette hazır bulunan iki karavanda, hem de konaktaki hazırlık odasında vakit geçiriyor. Dizi ekibi çekim olmadığı günlerde Ürgüp, Nevşehir merkez, Kayseri ve Kapadokya'da gezerek vakit geçiriyor.

Yorumlar | 0
üye profil