8 Ekim MasterChef'te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan...

MasterChef 2020'de bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu mücadelesi verildi. MasterChef yeni bölümde TV8 ekranlarında heyecan zirveye taşındı! Şeflerin, yarışmacılardan istediği beş çeşitlik menüyü en başarılı şekilde hazırlayan takımın hangisi olacağı yarışmanın sıkı takipçileri tarafından sorgulanıyor ve merak ediliyordu. Peki, MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? Bireysel dokunulmazlğı kim kazandı? Kimler eleme adayı oldu? İşte 8 Ekim Perşembe günü MasterChef 2020 73. yeni bölüm dokunulmazlık oyununu kazanan takım ve tüm detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2020 22:22
Değiştirme Tarihi: 09.10.2020 00:51

MasterChef 2020'nin bu akşamki yeni bölümünde dokunulmazlık heyecanı sizlerle buluştu! Yarışmacıların kaderini belirleyen dokunulmazlık oyununu kazanan takım derin bir nefes alırken; kaybeden takım bireysel dokunulmazlık oyunu için kolları tekrar sıvayacak ve şeflerin kendilerinden istediği özel tabağı hazırlayacak! Bu haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda takımlardan istenen "kök sebzelerden beş çeşit" konsepti ile harikalar yapan yarışmacılar, geceye damgasını vurdu. Peki, 8 Ekim MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan hangi takım oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Potaya giden 3. ve 4. eleme adayları kimler oldu. MasterChef 2020'de günün kazananını ve detayları haberimizde...

Haber ile ilgili metin girin!.

 8 EKİM MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te dokunulmazlık oyunu öncesi şefler yapılacak yemeklerin ne olacağını söyledi. Kereviz, patates, havuç, pancar, zencefil, sarımsak, turp, soğan, rezene, ıspanak ve yer elması olarak verilen bu kök sebzelerden beş çeşit yemek yapılması istendi. Bu yemekler;

1- Çorba
2- Soğuk başlangıç
3- Ara sıcak
4- Ana yemek
5- Tatlı şeklinde olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şefler, hangi yemekleri yapacaklarına dair düşünmeleri için birer dakika süre verdi. Sonrasında düelloyu kazanan Kırmızı takım, market alışverişinde altı dakika süresi varken Mavi takımın 3 dakika alışveriş zamanı vardı. İstenilen bu yemekler için verilen süre ise 45 dakika...

DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

Heyecanla izlenen dokunulmazlık oyunu sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Ve sonrasında hangi yemekte hangi takım başarılı açıkladı. Çorba, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemekte kazanan Mavi takım, MasterChef'te haftanın ikinci dokunulmazlığını kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam dokunulmazlığı bir kez daha kaybeden Kırmızı takım, yine bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Daha önce eleme adayı olan Serhat ile Walison'un oynamadığı bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan istenilen yemek "yeşil kuzu dövmesi" idi. Danilo şefin özel imza tabağı olan bu yemek için yarışmacılara verilen süre ise 40 dakika idi. Sefa, talihsiz bir kaza geçirdi ve yemeğini yetiştiremedi. Süre sonunda şefler, oybirliği ile kazananı açıkladı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray oldu.

HAFTANIN 3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray, kapanmamış bir hesabımızı var diyerek Berker'i eleme potasına gönderdi. Böylece Berker, MasterChef'te bu haftanın 3. eleme adayı oldu.

4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takımda oylama yapıldı. Konseyde bireysel dokunulmazlık kazanan Eray ve eleme adayı olan Serhat, Berker ve Walison'a oy verilmedi. Geriye kalan Tanya, Sefa ve Ebru için tüm takım oy kullandı. Oylama sonunda en çok ismi yazılan Tanya, MasterChef'te haftanın 4. eleme adayı oldu.

MASTERCHEF 2020'DE HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIĞINI KİM KAZANDI?  (6 Ekim)

MasterChef Türkiye’de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu "döner" üzerineydi. Kurulan döner tezgahı ile yarışmacılar hünerlerini sergiledi. Dört çeşit döner ürün için takımlara verilen süre bir saat 15 dakikaydı. Süre sonunda üç çeşit üründe başarılı olan Mavi takım, dokunulmazlığın sahibi oldu.

 BU HAFTANIN İLK BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞINI KİM KAZANDI?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlıkta Mehmet Şef'in özel tarifi olan Sebze Tartar yemeğini yapmaya çalıştılar. Bu yemek için verilen süre 40 dakika oldu. Süre sonunda gecenin en başarılı ismi Sefa olarak belirlendi ve bireysel dokunulmazlığı kazandı.

BU HAFTANIN İLK İKİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımdan iki eleme adayı belirlendi. Bu isimlerden ilkini bireysel dokunulmazlığı kazanan Sefa söyledi. Sefa’nın eleme potasına gönderdiği isim Serhat oldu. Sonrasında yapılan oylamada en fazla ismi yazılan Walison, haftanın ikinci eleme adayı oldu.