Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
5 yaşındaki trans kız çocuğu için annesi böyle mücadele etti

5 yaşındaki trans kız çocuğu için annesi böyle mücadele etti

Kai Shappley 5 yaşında bir kız çocuğu ancak anaokulunda kadınlar tuvaletini kullanmasına izin verilmiyor. Çünkü Shappley aslında erkek olarak doğmuş, kendisini kız çocuğu gibi hisseden bir trans birey.

11.08.2016 16:15

ABD, Texas'ta yaşayan Pearland Okulu öğrencisi Shappley, Joseph isminde bir erkek bebek olarak dünyaya gelmişti.

Daha sonra 3 yaşındayken annesine "Ben aslında bir kızım" demeye ve ardından kız çocuklarına özgü hareketler yapmaya başladı.

ÖLMEK İÇİN DUA ETTİĞİNİ DUYUNCA GERÇEĞİ FARK ETTİ
Annesi, oğlunun bu davranışlarını uzun bir süre görmezden gelmeye çalıştı. Bir gün oğlunun "Ölmek" için dua ettiğini duyunca yanlış yaptığını düşünmeye başladı.

Daha sonra oğluna gidip bir oyuncakçıdan "Prenses" kıyafeti aldı. Kai, annesinin anlattığına göre o kadar çok sevinmişti ki "Annecim teşekkürler, teşekkürler" diyerek ağlamaya başladı.

"BEN TUVALET İÇİN MÜCADELE ETMİYORUM, KIZIMIN HAYATI İÇİN MÜCADELE EDİYORUM"
Küçük Kai, 5 yaşına gelip ana sınıfına yazıldığında ise tamamen kız görünümündeydi ancak okul yönetimi onun kızlar tuvaletini kullanmasına izin vermiyordu. Küçük çocuklar ise buna anlam veremiyor, zaman zaman dalga geçiyordu.

Anne Kim Shappley, bunun üzerine Texas'ta bir dava açtı. Dava duruşmasında yaptığı konuşma ise izleyen herkesi etkiledi. Shappley, "Bu tuvalet meselesi değil. Ben kızımın tuvaleti kullanabilmesi için mücadele etmiyorum. Ben kızımın hayatı için mücadele ediyorum. Lütfen bunu anlayın." dedi.

Küçük Kai yaz tatilinin ardından 2 hafta içinde okula başlayacak.

 

 

Yorumlar | 0
üye profil